Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kurator w sprawie

dotyczącej uchwał

Walnego Zgromadzenia 2022. 

Sytuacja prawna SM Pionier. Cz. 4

11 kwietnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że rada nadzorcza wybrana w 2022 r. może działać. Opisano to w tekście: 

Bliski koniec prezesa Książka - Sąd z urzędu uchylił postanowienie

a szczegółowe uzasadnienie jest zawarte w tekście: 

Postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kętrzynie

To postanowienie jest jeszcze nieprawomocne.  Zostało zażalone przez Jarosława S., który przegrał wybory do rady nadzorczej i przez pełnomocnika Książka.

 

26 maja 2023 r. Sąd postanowił ustanowić kuratora a: 

Kurator zastąpi Książka i Nahorną w sprawie sądowej.

Jednak prawnik wyznaczony przez OIRP zrezygnował.

17 października 2023 r. Sąd Okręgowy wystąpił o wskazanie następnego kandydata na kuratora.

Postępowanie Sądu Okręgowego w Olsztynie o ustanowienie kuratora w sprawie I C 1026/22, jest niezależne od postępowania Sądu Rejonowego w Olsztynie VIII Wydz. Gospodarczy KRS, w trzech oddzielnych sprawach o ustanowienie kuratora.

Który kurator pierwszy podejmie działania?

Nie ma to praktycznego znaczenia, ponieważ kurator będzie działał w zakresie określonym przez Sąd i pod nadzorem Sądu. Będzie reprezentował Spółdzielnię przed Sądem Okręgowym w Olsztynie w celu przywrócenia działania rady nadzorczej, prawomocnie wybranej podczas Walnego Zgromadzenia w 2022 r., zgodnie z Postanowieniem Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kętrzynie.

Stanisław Kulas 

[ Interwent uboczny w sprawie  I C 1026/22  dotyczącej uchwał  Walnego Zgromadzenia w 2022 r.]   [ Powód w sprawie I C 862/23 o unieważnienie pisemnego Walnego Zgromadzenia w 2022 r.] [Wnioskodawca w sprawie  OL. VIII Ns - Rej. KRS 14109/23/012 o ustanowienie kuratora dla S. M.]

 

 

 

 

Spis treści