Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Panie burmistrzu Niedziółka!

Planując budżet napisał pan 19 listopada; Zaplanowaliśmy już kształt przyszłorocznego budżetu miasta. (…) Musimy dbać o tych przedsiębiorców, którzy dają pracę, oni są ważną siłą napędową lokalnej gospodarki. Wzrostu podatków, więc nie będzie. I dla firm i dla mieszkańców.”

I nagle, po 11 dniach od pańskiej osobistej deklaracji, 30 listopada, wnioskuje pan o drastyczną podwyżkę podatków dla przedsiębiorców, aż o 21 %?

Czy pan burmistrz jest poważny?

Nie zgadzam się, aby za pana rozrzutność, za pańskie błędy płacili kętrzyńscy mieszkańcy i kętrzyńscy przedsiębiorcy.

Foto: UM Kętrzyn

Oszczędzanie,

niech pan zacznie od siebie

i swoich „Swojaków”.

Pierwszy z brzegu przykład; zatrudnił pan zastępcę z obcego miasta. Ustalił mu pan wysokie wynagrodzenie, tak wysokie, że zarobił więcej od pana. Z czym pan sobie nie radzi, że potrzebny jest panu taki zastępca?

Napisał pan: „Po objęciu urzędu burmistrza, gdy dokładnie poznałem stan miejskiego skarbca, mówiłem, że przed nami trudne czasy.” Skoro czasy miały być trudne, to:

Dlaczego, rozrzutnie wydawał pan

nasze pieniądze?

Wydawał rozrzutnie na drogie i nietrafione audyty. Na odszkodowania za przegrane sprawy sądowe z pracownikami. Na wysokie wynagrodzenia dla „Swojaków burmistrza” pochodzących z obcych miejscowości?

Napisał pan:

 „Liczba „niespodzianek” mnie zaskakuje.”

A przecież mógł pan wcześniej przeczytać budżet i sprawozdania miasta. Jeżeli pan nie rozumiał, mógł pan zapytać osoby z doświadczeniem zawodowym. Mógł pan się dokształcić. Wiedziałby pan wtedy o zagrożeniach. Gdy był pan starostą, mógł pan przychodzić na sesje i protestować przeciwko zaciąganiu kredytów. Protestowało wtedy tylko czworo radnych i troje mieszkańców. Pana wśród nich nie było. Nie był pan zainteresowany finansami miasta?

Napisał pan: Nie mamy też zgody na kolejny kredyt ze strony organów nadzorujących samorządy.” Czyli, chciał pan zaciągać kredyty i nie wiedział pan, jakie warunki musi spełniać budżet?  

Czy umie pan zarządzać finansami miasta panie Niedziółka?

 

 

 

Spis treści