Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

„panie prezes Spółdzielni Pionier. Jak Wy naliczacie koszty ogrzewania? Mieszkam na czwartym piętrze bloku spółdzielczego temp ok. 20 stopni. Ten rok był z dodatnimi temperaturami. Jakim cudem mam 500 zł dopłaty? Wy jakąś łaskę robicie, że ludziom pozwalacie mieszkać w blokach w rzekomo lokalach własnościowych? Spółdzielnia czy prywata? Nie -pozdrawiam pseudo zarząd. Obudźcie się!”

Takie pytania ukazały się na portalu Facebooka Spotted: Kętrzyn i okolice oraz Nasz Kętrzyn.pl

Powtarzają się one co roku, gdy okazuje się, że mieszkańcy przepłacają za ogrzewanie. Szczególnie pokrzywdzeni są mieszkańcy najwyższych pięter, mieszkań szczytowych i parteru. Drugi powód wysokich dopłat, to rury grzewcze w łazienkach, na których nie ma podzielników.

Powodem wysokich kosztów jest nieprawidłowy obieg ciepła w pionach i zły regulamin. Za obydwie sprawy odpowiada zarząd spółdzielni mieszkaniowej i rada nadzorcza.

- Zgłaszaliśmy to już wielokrotnie, ale oni unikają naprawienia obiegu ciepła i poprawienia regulaminu – mówią spółdzielcy ze Stowarzyszenia Mieszkańców.
- Nawet nie chcą się spotkać pomimo wielokrotnych pism i interwencji –dodają.

Co powinni zrobić mieszkańcy? Czy muszą płacić za niesprawiedliwie naliczone ciepło, czy raczej na walnym zgromadzeniu powinni zmienić członków rady nadzorczej a potem zarząd spółdzielni?


PS. Mieszkańcy, którzy chcą sprawdzić prawidłowość swoich rozliczeń proszeni są o kontakt e-mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spis treści