Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Mleko się rozlało ?

powiedział Radny Daniel Sapiński, podczas sesji absolutoryjnej 8 lipca 2021 roku, w czasie dyskusji o utraceniu, przez burmistrza Niedziółkę, 14 milionów dofinansowania do przebudowy ulic.

Oczywiście, ja jestem krytyczny, co do wielu działań [burmistrza Niedziółki] i ja mam wiele uwag… Tak naprawdę, ten raport pokazuje to, co jest z naszym miastem. I za te miasto odpowiada każdy. Ja, wy panowie burmistrzowie…

2020 rok, od marca, był rokiem pandemii, lokdownów, niepokoju, różnych działań, które utrudniały kontakt z ludźmi. Zamykały się urzędy, zamykały się instytucje nie pracowały przedsiębiorstwa… Ludzie dostali darmowe maseczki.

Może efekt z helikopterem był lekko przesadzony?

Ja chcę powiedzieć o jednej inwestycji, zaznaczalnej, w której, między innymi mojemu dziecku, poleciała gruda na głowę z dachu budynku stadionu. To były te trafne, widoczne inwestycje?

Czasami ważne, żeby Kętrzyn się rozwijał, ale może się rozwijać trochę wolniej, ale widoczniej. Oczywiście, jest wiele rzeczy do poprawy. Na pewno, w naszym mieście potrzebna jest większa komunikacja burmistrza [Niedziółki] z radą, burmistrza z mieszkańcami...

Mówicie państwo radni o 14 milionach na Ogrodową, które mielicie już od stycznia tego roku. Nawet zostało powiedziane o doniesieniu do prokuratury...

Burmistrz się przyznał do błędu…

Problem ulicy Ogrodowej dział się w roku 2020. W raporcie jest wykonanine „zero”. Ja nie jestem za tym, żeby o tym nie mówić, albo żeby zamieśc pod dywan. Tylko, że jak

mleko się rozlało,

to trzeba je wytrzeć i ewentualnie kupić drugie. Bo już tego samego mleka nie da się wlać do kartonika. A państwo próbujecie cały czas nad tym rozlanym mlekiem debatować, gdzie już niewiele można z tym zrobić.

KBC

Burmistrz Niedziółka stracił 14 milionów dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Ukrywał to przed radnymi. Potem twierdził, że utracone dofinasowanie będzie z powrotem przyznane. Mija rok, program FDS został zamkniety a 14 milonów dofinansowania zostało bezpowrotnie stracone. 

Dosadnie skwitował to Radny Daniel Sapiński mówiąć "mleko sie rozlało, już tego samego mleka nie da się wlać do kartonika".

Czy Niedziółka, który stracił 14 milionów dofinansowania, a następnie ukrywał to przed radnymi,

wprowadzał radnych w błąd?

 

Czy powinien być dalej burmistrzem?

 

 

 

 

 

Spis treści