Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Zastępca burmistrza Maciej Wróbel poinformował na swoim Faceboku i na stronie Miasto Kętrzyn, że:

I nic więcej. Ilu jest chorych? Kto zachorował? Nauczyciele? Pracownicy obsługi? Uczniowie? Jaki jest stan chorych? Chorują w domu czy w szpitalu? Czy pozostali nauczyciele, pracownicy i uczniowie mieli wykonane testy? Nic nie wiadomo.

* * *

Na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie opublikowano ogłoszenie o innej treści:

Czyli chodzi o zarażonych [zakażonych koronawirusem] uczniów z klas I-III, a nie o nauczycieli i pracowników obsługi? I nikt z nich nie choruje?

* * *

W poszukiwaniu prawdziwej i fachowej informacji zajrzałem na stronę internetową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie. Tam jednak, tylko informacja z 4 lutego 2021 roku:

Odpowiedź na wiadomości e-mail kierowane w ramach inicjatywy „ZapytajSanepid.pl”, podpisana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kętrzynie.

Na pięciu stronach pani Inspektor napisała, że wszystkie zadane pytani­­a potraktuje, jako „nadużycie prawa do zapytania publicznego”.

Brzmi groźnie. Więc nie zapytam. Z braku informacji pozostają plotki, do których przyczyniają się osoby odpowiedzialne za stan naszego zdrowia i życia w czasie pandemii: burmistrz, powiatowy inspektor sanitarny, dyrektor szpitala i nadzorujący ich starosta.

Pozostaje pytanie: czy osoby odpowiedzialne zachowują się odpowiedzialnie, udzielając niepełnej i niezgodnej z prawdą informacji?

 

 

 

 

Spis treści