Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Sesja

plastikową opaską związana?

 

W artykule Czy Duczek naraża radnych? zapytaliśmy: 

Jaką logiką kierował się przewodniczący Duczek, gdy poprzednio (51 zdalna Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie)   zabronił radnym przyjść do sali sesyjnej a teraz (52 stacjonarna Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie) zmusza radnych do przyjścia na sesję? Czy w przypadku zakażenia radnego koronawirusem poniesie odpowiedzialność cywilną i zapłaci odszkodowanie za koszty leczenia i utraty zdrowia? 

W poniedziałek 28-03-2022 r. zniesiono obostrzenia. Przez trzy dni od 28 do 30 marca w powiecie kętrzyńskim zachorowały 23 osoby a zmarły 3. Średnio w marcu z powodu koronawirusa umierały  2 osoby tygodniowo. 

Podczas wspólnego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Pomocy Humanitarnej i Międzynarodowego Prawa Humanitarnego oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Szczepień i Promocji Zdrowia, zaproszony ekspert, dr n. med. Paweł Grzesiowski, Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID, powiedział: mimo zniesienia ograniczeń związanych z pandemią mamy zwiększone zagrożenia epidemiczne związane z migracją ludności. Pełna wypowiedź eksperta TUTAJ

Dlaczego więc burmistrz i przewodniczący narażają radnych?

Sesja będzie stacjonarna, ale radni będą występować za pośrednictwem tabletów. Ponieważ baterie w tabletach są już słabe tablety będą cały czas ładowane zasilaczami podłączonymi do gniazdek.

Poprzedni drogi system do sesji stacjonarnych wyłączono i zasłonięto kwiatami. System bezpłatny też poszedł w odstawkę.

Teraz będzie używany następny, specjalny system do sesji zdalnych za ponad 13 tys. zł. 

KBC

Czy komuś się coś po****ło w rozumowaniu? 

Sesja ma być stacjonarna, bez możliwości uczestnictwa zdalnego. Podczas sesji ma być używany system do sesji zdalnej? System do sesji stacjonarnej nie będzie używany?

Jak to wytłumaczyć? 

1) Nowy system ma utrudnić wystąpienia mieszkańców Kętrzyna?

2) Nowy system pozwala na lepszą inwigilację radnych i przerywanie ich wypowiedzi?

3) Niedziółka i Duczek przygotowali kabaret (stand-up) w przeddzień 1 kwietnia, w którym wystąpią, jako nierozgarnięci komicy?

 

 

 

 

Spis treści