Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Przed świętami urząd miasta przysłał mi list. Polecony. Może to jakieś specjalne życzenia od burmistrza? Może podziękowanie za to, że co miesiąc płacę jedną z najwyższych opłat za śmieci?  

Otwieram. A tam, naczelnik Sadowska, z upoważnienia burmistrza Niedziółki, napisała: „Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 i 3b ustawy… „

Czytam drugi raz i nie wierzę. Mój garaż do spółki z moim samochodem śmiecą. 

Tak „wymyślił” burmistrz Niedziółka. I od nowego roku mam za to płacić.

Tak, mam garaż. Wykupiłem udział w gruncie, wybudowałem garaż. Nawet samochód w nim kiedyś stawiałem. Lecz mój garaż stoi daleko do mojego mieszkania. Więc samochód stoi na parkingu przez blokiem.  Z oszczędności czasu, bo droga tam i z powrotem to ponad pół godziny.  Należę do tej większości mieszkańców Kętrzyna, która mieszka w blokach. Mam tu znajomych, miłych i uczynnych sąsiadów, więc nie ma powodu, aby się wyprowadzać.

Zadzwoniłem do znajomego mieszającego w domu jednorodzinnym z garażem. Pytam, czy dostał wezwanie i będzie płacił za odpady ze swojego garażu.

- Nie dostałem żadnego pisma – odpowiada. - Jaki odpady - dziwi się?

- Przecież już płacę i nie widzę powodu by płacić dwa razy za swoje śmieci.   

Pytam znajomego, który stawia samochód na parkingu, czy dostał wezwanie i będzie płacił za odpady ze swojego samochodu? Mówi, że on wezwania nie dostał, a śmieci ze swojego samochodu wyrzuca do śmietnika.

Wobec tego publicznie pytam burmistrza:

 

1) Za nieruchomość, z garażem stojącym na oddzielnej działce, każe pan płacić dodatkową opłatę za odpady. Za nieruchomość, z garażem stojącym na tej samej działce co dom, nie każe pan płacić.

Czy umie pan to logicznie wytłumaczyć, dlaczego?

Czy opłaty za odpady komunalne, egzekwowane przez burmistrza, są równe dla obydwu właścicieli garaży?

Dlaczego dyskryminuje pan właścicieli garaży stojących na oddzielnych nieruchomościach?

 

2) Co według pana burmistrza Niedziółki wytwarza odpady:

     a) użytkowanie garażu z samochodem,

     b) garaż bez samochodu, jako pomieszczenie,

     c) samochód bez garażu?

 

3) Mam nieruchomości: mieszkanie z udziałem w części wspólnej budynku i działki gruntu oraz garaż z udziałem w części wspólnej działki gruntu. Mam także samochód. Użytkuję moją własność do celów bytowych. Płacę za wszystko opłatę za odpady komunale, czyli śmieci. Płacę opłatę, zawyżoną, 338 zł rocznie od osoby. Płacę za statystyczne 404 kg śmieci, bo to pan Niedziółka przedstawił błędne obliczenia dla radnych miejskich.

Razem z żoną płacimy 676 złotych rocznie.

Dużo? Bardzo dużo!

Samochód naprawiam w zakładach naprawczych. Tam tez wymieniam opony, oleje i płyny eksploatacyjne. Myję go w myjni. Więc jakie odpady wytwarzam w garażu panie burmistrzu? Żadnych, oprócz swoich komunalnych, za które już płacę mocno zawyżoną opłatę.

Dlaczego Niedziółka chce wprowadzać dodatkowo opłatę za nieruchomość z garażem? O ile wtedy obniży opłatę za moje odpady? Przecież, według Niedziółki, ja statystyczne wytwarzam ich tyle samo, co mieszkaniec domku jednorodzinnego z garażem i samochodem. Dlaczego ja mam płacić więcej?

Gdzie zgubiła się pańska logika, panie burmistrzu Niedziółka?

Źródło foto; Facebook Miasto Kętrzyn 

To, że nie umie pan zaplanować budżetu i brakuje panu pieniędzy, na zawyżone wynagrodzenia, dla kumotrów burmistrza z obcych miejscowości, mnie nie przekonuje.

Brakuje panu, bo płaci pan każdemu z nich około 100 tys. rocznie? To niech pan sobie i im to wynagrodzenie zmniejszy.

Przypominamy panu również, że:

„Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

oraz

„Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.”

 

Na koniec proponujemy: jeżeli pan nie potrafi zarządzać finansami to niech pan zrezygnuje z burmistrzowania. Niech pan już nie czeka na referendum, w którym mieszkańcy odwołają burmistrza.

 

PS Najwięcej garaży mają członkowie spółdzielni mieszkaniowej. Prezes spółdzielni Arkadiusz K., kumoter Niedziółki z jego komitetu wyborczego, do tej pory nie wystąpił w obronie spółdzielców. Po co spółdzielcom prezes, który tak jak Niedziółka wyciąga pieniądze z ich kieszeni?  Prezes, który zgadza się na dodatkową opłatę za odpady z garaży? Za śmieci już zapłacone, w opłatach od jednego mieszkańca? Może już czas zmienić prezesa a zarządzanie jego wyrzucić do śmietnika?

 

 

 

 

Spis treści