Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz podwyższy podatki?

Niepodziewanie, na sesji 28 października 2021 r., na wniosek burmistrza Niedziółki, ogłoszono wspólne posiedzenie komisji rady miejskiej w dniu 3 listopada. Będą obecni wszyscy radni.

Dlaczego już 6 dni po sesji? Co takiego ważnego i pilnego ma do zakomunikowania radnym Niedziółka, że robi to na komisji, bez transmisji wideo dla mieszkańców?

Dlaczego nie chciał o tym powiedzieć na sesji rady miejskiej transmitowanej dla mieszkańców?

Niedziółka zamierza sięgnąć do kieszeni przedsiębiorców i znacząco podwyższyć podatki. Przedsiębiorców w Kętrzynie jest mało. Niedziółka zamierza im utrudnić działanie, bo wyższe podatki to wyższe ceny.

Towary przedsiębiorców z Kętrzyna będą mniej konkurencyjne.

Oberwą też mieszkańcy Kętrzyna. Dla nich Niedziółka też szykuje podwyższenie podatków. Mieszkańcy zapłacą również za część podatków ukrytych w cenach towarów przedsiębiorców z Kętrzyna.

Co jest powodem podwyższenia podatków? Przyczyn jest kilka, bo Niedziółce brakuje pieniędzy. Stracił 14 milionów na remont dróg. Zatrudnia obcych z innych miast na dodatkowe stanowiska urzędników. 

Niedawno, we wrześniu, utworzył nowe samodzielne stanowisko ds. strategii i rozwoju w zakresie środowiska. Dlaczego i dla kogo, nie powiedział. Podobno zatrudnił tam, bez konkursu, osobę spoza miasta Kętrzyn.

Wcześniej stworzył dwa dodatkowe etaty straży miejskiej. Jeden dla znajomego zastępcy spod Giżycka (został kierownikiem). Drugi dla osoby z okolic Reszla, podobno dalszego krewnego żony zastępcy. Wcześniej zatrudnił kilku urzędników, mieszkańców obcych miast.

Dlaczego mieszkańcy Kętrzyna muszą wyjeżdżać do pracy w innych miastach?  Dlatego, że na stanowiska w Kętrzynie Niedziółka, za pieniądze z naszych podatków, zatrudnia obcych?

Czy potrzebny nam taki burmistrz, który nie dba o mieszkańców Kętrzyna?

Czy radni podczas dzisiejszej komisji zapytają,

ile kosztuje zatrudnianie obcych?

Pół miliona rocznie?

Milion?

Czy zapytają ile podatku od osób prawnych stracił burmistrz?

 

 

 

 

Spis treści