Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Niedziółka chciał wyciągać pieniądze z naszych kieszeni.

11 radnych na to nie pozwoliło.

Kto oglądał, chwali postawę radnych, którzy sprzeciwili się podwyżce podatków wnioskowanych przez Niedziółkę. Kto nie oglądał, niech żałuje i szybko obejrzy na TouTube https://youtu.be/046E7XN5ZEQ?t=201

Takiego blamażu Niedziółki

dawno nie było.

Ledwo się sesja rozpoczęła a już burmistrz wnioskował aby ją przełożyć na poniedziałek 7 grudnia. Przypomnijmy, że w czwartek 26 listopada odbyła się sesja zwyczajna. Niedziółka mówił i pisał wcześniej, że żadnych podwyżek podatków nie będzie. W następnym dniu, w piątek 27 listopada Niedziółka niespodziewanie zrobił spotkanie z przewodniczącymi klubów radnych i ogłosił, że jednak będzie podwyżka podatków.

Radni zaskoczeni.

Ogłoszenie o sesji nadzwyczajnej w dniu 2 grudnia, ukazało się dopiero w poniedziałek, 30 listopada po południu, na stronie na BIP Kętrzyn. Na stronie Miasto Kętrzyn, dopiero we wtorek 1 grudnia, dzień przed środową sesją. Mieszkańcy zaskoczeni.

Chwilę po rozpoczęciu sesji burmistrz powiedział, że w czwartek 26 listopada otrzymał z Regionalnej Izby Obrachunkowej negatywną(!) opinię o planie budżetu na 2021 rok, ponieważ do prawidłowego budżetu zabrakło 1 800 000 zł(?)

Jeżeli, już przed czwartkową sesją 26 listopada,  burmistrz wiedział o negatywnej opinii RIO, to dlaczego nie powiedział o tym podczas tej sesji rady miejskiej?  

Potem burmistrz pokazywał slajdy o podwyżkach podatków. Na slajdach niewygodne dla niego liczby były napisane bardzo drobnym drukiem. Tak drobnym, aby nie było ich widać? Niedziółka mówił, mówił, mówił a po 20 minutach zgłosił, aby rada zrobiła przerwę w obradach do poniedziałku.

Foto: UM Kętrzyn

Radni i mieszkańcy ponownie zaskoczeni.

- Przecież mógł pan wnioskować o sesję w poniedziałek [7 grudnia] - ripostował radny Czesław Ćwik.

W przeprowadzonym głosowaniu radni postanowili, że przerwy nie będzie. Rozpoczęła się burzliwa dyskusja…

 

PS  Ciąg dalszy, merytorycznej dyskusji radnych i niezbornych tłumaczeń burmistrza, w następnym odcinku.

PPS  W głosowaniu, na podwyżkę podatków nie pozwoliło 11 radnych: Nowak Zbigniew, Chodara Roman, Baranowski Jerzy, Niedźwiecki Andrzej, Szymkiewicz Helena, Czech Wioletta, Ćwik Czesław, Komorowski Tomasz, Mickiewicz Jan, Rypina Rafał, Zarecki Władysław.

Wstrzymali się od głosu: Buraczek Zenon, Duczek Dariusz, Mitros Edward, Szymański Ryszard.

Za podwyżką i wyciąganiem pieniędzy z kieszeni mieszkańców głosowali: Toruński Marian, Abramowicz Krystian, Waszkiewicz Zofia, Gajek Marzena, Sapiński Daniel. Wszyscy należący do klubu Niedziółki AS oraz rada Biała Alicja.

 

 

 

Spis treści