Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kto kasuje komentarze?

(cz.1.)

=> na Facebooku    

*

24 maja 2023 roku, członkowie SM "Pionier" złożyli w sekretariacie Spółdzielni Czwarty wniosek o zwołanie Walnego Zgromadzenia SM "Pionier" w Kętrzynie.

Podczas składania wniosku, w środę 24 maja 2023 r., członkowie Spółdzielni zażądali od prezesa Książka odpowiedzi: Kiedy będzie Walne Zgromadzenie SM Pionier?

Książek nie odpowiedział kiedy będzie walne, ale zaproponował spotkanie, lecz dopiero w poniedziałek o godz 1300.

* *  

Kiedy w poniedziałek 29 maja spółdzielcy zbliżali się już do biura, pod ścianą budynku "Arii" zauważyli ciemną skuloną postać, ze spuszczoną głową. To był Kacper J., który odwrócił głowę i udawał, że ich nie widzi. Gdy byli już przed drzwiami budynku spółdzielni Kacper J. wyskoczył nagle za krzaków i szybko zrobił zdjęcie telefonem komórkowym.

- Zaczekajmy może chce nas zapytać, kiedy będzie walne zgromadzenie? Umówimy się z nim po wyjściu ze spotkania z zarzadem i odpowiemy na pytania -  ale jak tylko jeden z nich wyciagnał rekę aby go przywołać, Kacper J. odwrócił się szybko i uciekł.

- On taki nieśmiay? Może bojący? - zażartowali.

* * *

Spotkanie z zarządem trwało 1 godzinę i 20 minut. Tyle obraźliwych słów ze strony zarządu spółdzielcy jeszcze nie słyszeli. Zarzucał im, że wysłane przez nich pismo do Ministra Sprawiedliwości, z dnia 15 marca 2023 r., spowodowało wizytację Sądu prowadzącego sprawę. Sąd 11 kwietnia uchylił wstrzymanie wykonania uchwał, postanowione przez pierwszego sędziego.

[KBC: w wyniku pisma wysłanego przez członków Spółdzielni: Stanisław Kulas, Władysław Zarecki i Henryk Gienieczko, sprawa została objęta nadzorem administracyjnym w zakresie sprawności i szybkości działania].

Książek mówił, że to jeszcze nie koniec, bo postanowienie nie jest prawomocne i on tego nie opublikuje na stronie internetowej Spółdzielni. Mówił, że on im tego nie daruje. Czy mówił tak dlatego, że jego znajomy, ten który wniósł pozew, będzie sie odwoływał?

Spółdzielcy jeszcze kilka razy pytali; kiedy bedzie walne? Na dwukrotnie ponawianą propozycję, aby zarząd zaprosił pozostałych członków rady nadzorczej i powiedział im, dlaczego jeszcze nie zwołał walnego, Książek nie odpowiadał.

* * * *

Spotkanie rozpoczeło sie o 13:00, a w tym czasie Kacper J. zdyszany dotarł do domu i nie czekając na zakończenie spotkania, już o godz. 13:19, zamieścił post na Facebooku: 

Kacper J. nie zapytał spółdzielców o cel spotkania.

Nie czekał na odpowiedź; kiedy będzie walne.

Wróbelek mu wcześniej "zaćwierkał" to, co ma napisać?

Kacper J. nie ujawnił też, czy ten "wróbelek" jest znajomym Książka, czy jego znajomego, który zaskarżył uchwały? Może "wróbelek" zna ich obu, Książka i jego znajomego?

* * * * *

Portal Facebook "Kętrzyn Bez Cenzury", powiadomiony przez spółdzielców zamieścił wieczorem komentarz z wyjaśnieniem celu spotkania.

 

Komentarz został skasowany. 

"Kętrzyn Bez Cenzury", zamieścił następny komentarz z wyjaśnieniem celu spotkania i z podaniem linku do artykułu z żądaniem walnego zgromadzenia.  

Ten komentarz też został skasowany,

a strona została zablokowana!

Nie ma już możliwości napisania prawdy,

przez stronę "Kętrzyn Bez Cenzury" w komentarzu pod postem.

* * * * * *

Następnego dnia, rano przed godz 7 portal Facebook "Stowarzyszenie Mieszkańców MPD" zamieścił  dłuższe wyjaśnienie sprawy, którą późnym wieczorem opisano na stronie inernetowej "Kętrzyn Bez Cenzury".

Przed godziną 9:00 wyjaśnienie zostało skasowane!

Możliwość komentowania i ogladania przez stronę "Stowarzyszenia Mieszkańców MPD" została zablokowana!

 

Czy tak ma wygladać prawda? Ma być niewidoczna?

 

KBC

Jak jest różnica pomiędzy "redaktorem" a "hejterem"?

Redaktor zadaje pytania a zdjęcia robi jawnie.

Hejter robi zdjęcia z ukrycia, potem ucieka, tekstem hejtuje i wyjaśnienia w komentarzach kasuje.

 

 

 

 

 

Spis treści