Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Kurator wyznaczony przez Sąd KRS. 

Sytuacja prawna SM Pionier. Cz. 6

 

Po czterech tygodniach od wezwania, do wskazania kandydata na kuratora i odmowach kilku (kilkunastu?) prawników, Sąd KRS wskazał kandydata na kuratora. To doradca restrukturyzacyjny z kilkunastoletnim stażem. Kurator niedługo podejmie pracę a jego głównym zadaniem będzie powołanie władz Spółdzielni. Do tego czasu będzie kierował Spółdzielnią w zastępstwie zarządu. 

W sprawie I_C_1026/22 przed Sądem Okręgowym w Olsztynie doprowadzi do uchylenia zabezpieczenia i ukonstytuowania rady nadzorczej wybranej podczas Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Pionier" w Kętrzynie, we wrześniu 2022 r.

Rada nadzorcza sprawdzi faktury od dostawców ciepła, poprawność rozliczenia opłat za podgrzanie wody oraz (jeszcze nierozliczone) ciepło do ogrzewania mieszkań, dokona zmian w statucie w celu zwiększenia uprawnień członków Spółdzielni a następnie pod kontrolą członków Spółdzielni, podejmie działania w celu ustanowienia zarządu.

Stanisław Kulas 

[ Interwent uboczny w sprawie  I C 1026/22  dotyczącej uchwał  Walnego Zgromadzenia w 2022 r.]   [ Powód w sprawie I C 862/23 o unieważnienie pisemnego Walnego Zgromadzenia w 2022 r.] [Wnioskodawca w sprawie  OL. VIII Ns - Rej. KRS 14109/23/012 o ustanowienie kuratora dla S. M.]

 

 

 

 

Spis treści