Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Nie nauczył się

czytać ze zrozumieniem?

Są tacy ludzie, którzy przeinaczają fakty i używają epitetów, aby pokryć własną nieudolność i niewiedzę. Robią tak przeważnie wtedy, gdy im brakuje merytorycznych argumentów.

Czy Kacper J. umie czytać ze zrozumieniem? To pytanie nasuwa się po jego ostatnim wygłupie.

W jednym w poprzednich tekstów Kacper J. będzie się tłumaczył przed prokuratorem za pomawianie? opublikowaliśmy zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie o wszczęciu dochodzenia w sprawie publikacji w internecie z zamiarem pomówienia.

 Kacper J. na prowadzonym portalu stosuje cenzurę. Jedne komentarze zamieszcza a inne odrzuca. Uczciwa osoba nie ma możliwości odpowiedzi na pomówienia, na tym portalu. Ale cenzurując komentarze, Kacper J. może odpowiadać, wspólnie z osobą pomawiającą, za te pomówienia. Dlatego zapytaliśmy: „Kacper J. będzie się tłumaczył przed prokuratorem za pomawianie?

Kacper J. zaczął się tłumaczyć i przedstawił pismo Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, że nie występuje w charakterze strony procesowej.

Zamieścił pismo i następnie rzucił nowymi pomówieniami, aby pokryć własną nieudolność i niewiedzę.

 

Czyżby on, był aż takim ignorantem w zakresie znajomości przepisów prawa, że nie rozróżnia etapów prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach karnych? To dziwne, ponieważ przegrał już kilka spraw sądowych, siedział w więzieniu i podobno uczył się prawa? 

Ponieważ zwykły czytelnik nie styka się z prawem karnym, wyjaśniamy że:

Postępowanie przygotowawcze dzieli się na dwa etapy:

 

 • Postępowanie w sprawie, kiedy organy ścigania próbują ustalić, czy doszło do popełnienia czynu zabronionego i kto jest jego sprawcą.

 

 • Postępowanie przeciwko osobie, kiedy zebrane dowody pozwalają na postawienie konkretnej osobie zarzutu popełnienia czynu zabronionego (wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów).

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie prowadzi postępowanie w sprawie, co jasno wynika z jej pisma.

 

Kacper J nie przeczytał tego pisma ze zrozumieniem i zapytał w Prokuraturze Okręgowej o postępowanie przeciwko osobie.

Więc mamy trzy rady dla Kacpra J.

Nauczyć się czytać ze zrozumieniem, skoro w szkole podstawowej nie chciało się tego uczyć. W razie potrzeby jakiś uczeń ze szkoły podstawowej udzieli korepetycji.

Zacząć czytać „Prawo dla opornych” skoro się leserowało, zamiast uczyć.

A do tego czasu, zamiast pisać nieprawdę, iść do normalnej pracy, aby spłacić zasądzone prawomocnie kary, a przede wszystkim płacić alimenty na swoje dziecko.

PS

O ignoranctwie prawnym pisaliśmy w tekście 

Ignorant prawniczy? Kim jest ten osobnik?

O Kacprze J. pisał w artykułach Tygodnik Kętrzyński:

Obrażał ludzi, nie płacił na dziecko... Pociotek Hećmana za kratami!

Kacper J. dłużej w kryminale

Dotkliwa kara dla Kacpra J. Musi zapłacić za pisanie kłamstw!

 

 

 

 

Kto kasuje komentarze

(cz.2.)

=> aby ukryć prawdę?

 

Portal Facebook  Magna Masuria, w dniu 29 maja 2023 r., skasował komentarze portalu Facebook Kętrzyn Bez Cenzury oraz portalu Facebook Stowarzyszenie Mieszkańców MPD.

Pisaliśmy o tym w poprzednim artykule Kto kasuje komentarze? (cz.1.) => na Facebooku. Po ponownym wpisaniu komentarzy możliwość oglądania strony i wpisywania komentarzy została zablokowana. 

Portal Facebook Kętrzyn Bez Cenzury oraz Stowarzyszenie Mieszkańców MPD  nie mogą teraz sprostować nieprawdziwych informacji zamieszczanych przez Magna Masuria działający pod adresem https://www.facebook.com/Infoketrzyn24

*

W następnym dniu, 30 maja 2023 r., o godz. 12:15, Stanisław Kulas zamieścił komentarz na stronie internetowej Magna Masuria działającej pod adresem https://info-ketrzyn24.pl, w artykule "Winni się tłumaczą"

"Stanisław Kulas pisze:

30 maja 2023 o 12:15      Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który bedzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

Członkowie Spółdzielni złożyli juz cztery wnioski o zwołanie Walnego Zgromadzenia. Podczas składania czwartego wniosku, w dniu 24-05-2023 r., członkowie Spółdzielni zażądali od prezesa Książka odpowiedzi: Kiedy będzie Walne Zgromadzenie SM Pionier? Książek nie odpowiedział i zaproponował spotkanie dopiero w poniedziałek o godz. 13:00. Na spotkanie z członkami Spółdzielni: Stanisławem Kulas, Władysławem Zareckim i Henrykiem Gienieczko przyszli: Książek, Nahorna i pracownica działu członkowskiego. Książek i Nahorna oświadczyli, że Walne Zgromadzenie odbędzie się do końca czerwca. Członkowie Spółdzielni zażądali, aby obydwoje poświadczyli to na piśmie. Książek  i Nahorna odmówi podpisania oświadczenia, że zwołają Walne Zgromadzenie. Nie udzielili również odpowiedzi na kilkakrotnie ponawiane pytania o konkretny termin zwołania walnego zgromadzenia. Próbowali oskarżać poprzednią radę nadzorczą(?) o to, że to ona powinna wcześniej zażądać(?) zwołania Walnego Zgromadzenia. Nie chcieli odpowiedzieć na pytanie: dlaczego zwolnili długoletnich pracowników? Potem zaczęli obrażać przybyłych członków Spółdzielni. Na propozycję członków Spółdzielni, aby prezes zaprosił pozostałych członków rady nadzorczej i powiedział im wszystko osobiście, Książek nie odpowiedział."

Komentarz nie został zamieszczony a Stanisław Kulas otrzymał o godz. 12:46 SMS o treści:

 

"Kacper J., godz. 12:46 - Składanie oficjalnych oświadczeń w komentarzach, czy za pośrednictwem artykułu na profilu Facebook czy stronie www jest objęte opłata ustalana indywidualnie z redakcją. W innym wypadku różnego rodzaju próby publikacji bez zgody redakcji będą blokowane. 

Stanisław Kulas, godz. 12:57 - To moje prywatne oświadczenie.

Kacper J., godz. 12:59 - Niech się pan już nie poniża, to samo na Kbc, traktuje to jako oficjalne oświadczenie.

Stanisław Kulas, godz. 13:00 - W takim razie jaka jest opłata?

Kacper J., godz. 13:25 - Komentarz z oświadczeniem 1500 złotych, artykuł nie wchodzi w rolę 3/4 członków Stowarzyszenia nie wyraża zgody na publikację artykułu." 

Stanisław Kulas szybko przeliczył:

1500 zł podzielone na 157 wyrazów daje 9,55 zł za 1 wyraz.

1500 zł podzielone na 1114 liter daje 1,35 zł za 1 literę.

- Teraz rozumiem dlaczego jest tak mało komentarzy - pomyślał.

- Jeśli każdy musiałby tyle płacić...?

- A co ma zrobić ktoś, gdy przez nieuwagę zamieści komentarz, a potem otrzyma rachunek...?

*  *

2 czerwca 2023 r. były jeszcze dwie próby zamieszczenia komentarza:  

O godz. 8:24 pod tekstem: Kto zwróci pieniądze za Powroźnika

 

O godz. 8:34 pod tekstem: Winni sie tłumaczą

 

I co sądzić o takim postępowaniu skoro:

Kacper J. cenzurowaniem komentarzy

ogranicza konstytucyjną wolność wypowiedzi?

  

 

 

 

Kto kasuje komentarze?

(cz.1.)

=> na Facebooku    

*

24 maja 2023 roku, członkowie SM "Pionier" złożyli w sekretariacie Spółdzielni Czwarty wniosek o zwołanie Walnego Zgromadzenia SM "Pionier" w Kętrzynie.

Podczas składania wniosku, w środę 24 maja 2023 r., członkowie Spółdzielni zażądali od prezesa Książka odpowiedzi: Kiedy będzie Walne Zgromadzenie SM Pionier?

Książek nie odpowiedział kiedy będzie walne, ale zaproponował spotkanie, lecz dopiero w poniedziałek o godz 1300.

* *  

Kiedy w poniedziałek 29 maja spółdzielcy zbliżali się już do biura, pod ścianą budynku "Arii" zauważyli ciemną skuloną postać, ze spuszczoną głową. To był Kacper J., który odwrócił głowę i udawał, że ich nie widzi. Gdy byli już przed drzwiami budynku spółdzielni Kacper J. wyskoczył nagle za krzaków i szybko zrobił zdjęcie telefonem komórkowym.

- Zaczekajmy może chce nas zapytać, kiedy będzie walne zgromadzenie? Umówimy się z nim po wyjściu ze spotkania z zarzadem i odpowiemy na pytania -  ale jak tylko jeden z nich wyciagnał rekę aby go przywołać, Kacper J. odwrócił się szybko i uciekł.

- On taki nieśmiay? Może bojący? - zażartowali.

* * *

Spotkanie z zarządem trwało 1 godzinę i 20 minut. Tyle obraźliwych słów ze strony zarządu spółdzielcy jeszcze nie słyszeli. Zarzucał im, że wysłane przez nich pismo do Ministra Sprawiedliwości, z dnia 15 marca 2023 r., spowodowało wizytację Sądu prowadzącego sprawę. Sąd 11 kwietnia uchylił wstrzymanie wykonania uchwał, postanowione przez pierwszego sędziego.

[KBC: w wyniku pisma wysłanego przez członków Spółdzielni: Stanisław Kulas, Władysław Zarecki i Henryk Gienieczko, sprawa została objęta nadzorem administracyjnym w zakresie sprawności i szybkości działania].

Książek mówił, że to jeszcze nie koniec, bo postanowienie nie jest prawomocne i on tego nie opublikuje na stronie internetowej Spółdzielni. Mówił, że on im tego nie daruje. Czy mówił tak dlatego, że jego znajomy, ten który wniósł pozew, będzie sie odwoływał?

Spółdzielcy jeszcze kilka razy pytali; kiedy bedzie walne? Na dwukrotnie ponawianą propozycję, aby zarząd zaprosił pozostałych członków rady nadzorczej i powiedział im, dlaczego jeszcze nie zwołał walnego, Książek nie odpowiadał.

* * * *

Spotkanie rozpoczeło sie o 13:00, a w tym czasie Kacper J. zdyszany dotarł do domu i nie czekając na zakończenie spotkania, już o godz. 13:19, zamieścił post na Facebooku: 

Kacper J. nie zapytał spółdzielców o cel spotkania.

Nie czekał na odpowiedź; kiedy będzie walne.

Wróbelek mu wcześniej "zaćwierkał" to, co ma napisać?

Kacper J. nie ujawnił też, czy ten "wróbelek" jest znajomym Książka, czy jego znajomego, który zaskarżył uchwały? Może "wróbelek" zna ich obu, Książka i jego znajomego?

* * * * *

Portal Facebook "Kętrzyn Bez Cenzury", powiadomiony przez spółdzielców zamieścił wieczorem komentarz z wyjaśnieniem celu spotkania.

 

Komentarz został skasowany. 

"Kętrzyn Bez Cenzury", zamieścił następny komentarz z wyjaśnieniem celu spotkania i z podaniem linku do artykułu z żądaniem walnego zgromadzenia.  

Ten komentarz też został skasowany,

a strona została zablokowana!

Nie ma już możliwości napisania prawdy,

przez stronę "Kętrzyn Bez Cenzury" w komentarzu pod postem.

* * * * * *

Następnego dnia, rano przed godz 7 portal Facebook "Stowarzyszenie Mieszkańców MPD" zamieścił  dłuższe wyjaśnienie sprawy, którą późnym wieczorem opisano na stronie inernetowej "Kętrzyn Bez Cenzury".

Przed godziną 9:00 wyjaśnienie zostało skasowane!

Możliwość komentowania i ogladania przez stronę "Stowarzyszenia Mieszkańców MPD" została zablokowana!

 

Czy tak ma wygladać prawda? Ma być niewidoczna?

 

KBC

Jak jest różnica pomiędzy "redaktorem" a "hejterem"?

Redaktor zadaje pytania a zdjęcia robi jawnie.

Hejter robi zdjęcia z ukrycia, potem ucieka, tekstem hejtuje i wyjaśnienia w komentarzach kasuje.

 

 

 

 

 

Pytanie jak bumerang

- czyli: W czyim interesie

działa Niedziółka??? Cz. 4.

Współczesna ekonomia wymienia mechanizm społeczno - gospodarczy określany kapitalizmem inkluzywnym. Jego idea sprowadza się do prostej zasady - prywatyzacji zysków i uspołeczniania kosztów. W tym systemie preferowane jest ograniczanie usług publicznych a także zadłużanie państw i samorządów celem dalszego transferu środków  via  wydatki  infrastrukturalne, zapewniające stabilne dochody  korporacjom, grupom kapitałowym, czy lokalnym oligarchiom. Zupełnie źle się dzieje, gdy ten sponsoring za pieniądze podatnika, staje w jawnej sprzeczności z interesem publicznym.

Czy wydatki jakich dokonuje burmistrz Niedziółka są oczekiwane społecznie?

Czy Mieszkańcy chcą zabetonowania terenów wokół miejskiego jeziorka?

Czy chcą zmian w ogrodzie ekologicznym?

Czy chcą gorszych, bardziej niebezpiecznych i niefunkcjonalnych rozwiązań komunikacyjnych?

Pan M.

KBC

Przedstawiamy czwartą i ostatnią część artykułu Pana M opisującego niefunkcjonalne i niebezpieczne rozwiązania komunikacyjne:

Poprzednie części:

1) o wadliwym projekcie obwodnicy Kętrzyna

Pytanie jak bumerang - czyli: W czyim interesie działa Niedziółka??? Cz.1.

2) o stracie 14 milionów dofinansowania na ulice: Górną i Ogrodową oraz opóźnieniu i złej przebudowie ul. Ogrodowej,

Pytanie jak bumerang - czyli: W czyim interesie działa Niedziółka??? Cz.2

3) o popełnionych błędach w zarządzaniu komunikacją autobusową:

Pytanie jak bumerang - czyli: W czyim interesie działa Niedziółka??? Cz. 3.

 

Pełny tekst artykułu znajduje się na stronie internetowej Facebook Pan M https://www.facebook.com/profile.php?id=100090577328971 pod datą 14 kwietnia 2023 r.

 

 

 

 

Naukowcy postawili się zielonej ideologii

Aż ¾ „inwestycji proekologicznych” to ideologiczne „przepalanie pieniędzy”. Daje to szerokie pole do zarobku firmom i prywatnym inwestorom, którzy mogą wpływać na zachowanie „klimatystów”. Tylko ¼ inwestycji wynika z kalkulacji biznesowych!

Link: Naukowcy postawili się zielonej ideologii.

Jak to wygląda w Kętrzynie? Nie wiadomo, ponieważ burmistrz Niedziółka do tej pory nie przedstawił rzeczywistej kalkulacji kosztów i wieloletniej analizy finansowej dla zakupu chińskich autobusów elektrycznych.

Kto zapłaci za zwiększone koszty?

Kto zapłaci za nasze zmarnowane pieniądze?

Zgodnie z decyzją burmistrza Niedziółki zapłacą zwykli mieszkańcy Kętrzyna swoimi podatkami.

PS 

Czy burmistrz zakpił z ekologów kupując autobus elektryczny z Chin?

Przecież Chiny to jeden z największych trucicieli naszej planety Ziemi?

KBC

O sprawie pisaliśmy w artykułach (linki):

Mieszkaniec Kętrzyna Stanisław Kulas żąda informacji o prawdziwych kosztach autobusów elektrycznych

Chińskie autobusy - chińska cenzura?

"Strzał w kolano". Jakie są koszty autobusów elektrycznych?

 

 

 

 

 

 

Spis treści