Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Życie,

uratowane przez budzik.

"Przypadek"  Odc.1.

Był 1983 rok. Wybudziłam się po porannym "cesarskim cięciu". Przyniesiono moją córeczkę. Przytuliłam ją, a ona po chwili zaczęła szukać piersi. Najadła się i po chwili zasnęła.

Córeczkę odwieziono. Chwilę odpoczęłam, zjadłam posiłek. Później polecono mi wstać i trochę spacerować. Na korytarzu był telefon na żetony, więc zadzwoniłam przed 15 do męża.

- Przynieś mi nasz budzik. Ostatnie karmienie mam o 22. Rano muszę wstać przed 6. Nie chcę zaspać a na sali jestem teraz sama.

Mąż przyniósł i podał przez pielęgniarki nasz bardzo głośny mechaniczny budzik i kilka drobiazgów, o które prosiłam. Budzik ustawiłam na 21:40. Po południu przywieziono do sali kobietę, która miała rodzić za kilka dni. Trochę rozmawialiśmy. Zasnęłam po kolacji spokojna, że budzik obudzi mnie przed karmieniem o 22.

Obudził mnie głośny dzwonek budzika.

Ledwo otworzyłam oczy, gdy gwałtownie otworzyły się drzwi i do sali wpadły trzy pielęgniarki.

- Co się stało? – zaniepokojone pytały od progu.

- Nic. To tylko dzwonił mój budzik – odpowiedziałam zaspana.

- Strasznie głośno. Myśleliśmy, że nacisnęła pani dzwonek alarmowy. Że coś się stało – mówiła, już spokojnie, pielęgniarka.

- A pani się nie przestraszyła? – zapytała druga podchodząc od leżącej kobiety, która poruszała ramionami, tak jakby płakała. Kobieta nie odpowiedziała, tylko dalej poruszała ramionami i głową. Pielęgniarka podeszła z drugiej strony łóżka i nagle krzyknęła.

– Dziewczyny, szybko, do mnie! – Wszystkie zaczęły się przy niej fachowo krzątać.

Zabierzemy ją do innej sali – zdecydowała pielęgniarka. Sala jest wolna, a pani będzie mogła spokojnie nakarmić dziecko i wyspać się po cesarskim cięciu.

To dziwne - pomyślałam - bo przedtem położyły ją w mojej sali, bym miała z kim porozmawiać.

Przywieziono córeczkę. Nakarmiłam moje maleństwo. Gdy zasnęła, odwieziono ją z powrotem a ja spałam bez przerwy, aż do porannego budzika.

Dopiero rano, podczas obchodu, pielęgniarka opowiedziała, co się stało.

- Pani budzik uratował tej kobiecie życie. Podczas snu miała atak padaczki i zakrztusiła się. Gdyby budzik nie ściągnął nas do sali to mogłaby się udusić. Niewiele brakowało. Ona nie powiedziała nam wcześniej o swojej chorobie, lecz teraz jest już bezpieczna, pod obserwacją w sali obok pokoju pielęgniarek.

Nasz dobry głośny budzik - pomyślałam. - Uratował kobietę i jej jeszcze nienarodzone dziecko.

 

 

 

 

Nie będzie niczego?

Niedziółka

mówi kononowiczem?

Bezpośrednio po sesji, w dniu 31 marca 2022 r., o godz. 21:17, sfrustrowany wynikiem przegranego głosowania, burmistrz Niedziółka zamieścił na Facebooku wpis, w którym 9 razy napisał:

NIE BĘDZIE …………………………

Mieszkańcy potraktowali jego słowa jak puste obietnice, bo pamiętają, że mówił i pisał:

Będzie 14 milionów na ulicę Ogrodowa i Górną.

Nie ma 14 milionów.

Będą mieszkania budowane przez miasto.

Nie ma mieszkań.

Będą nowe zakłady i miejsca pracy ściągnięte przez Niedziółkę.

Nie ma nowych zakładów i miejsc pracy.

Więc skoro teraz, Niedziółka mówił podczas sesji i napisał, że: nie będzie laptopów pieniędzy i podwyżek wynagrodzeń, to oznacza - że będą. Wbrew słowom Niedziółki, będą!

Zdjęcie jest ilustracją do satyrycznego tekstu.

Niedziółka skarżył się na swoją kruchą koalicję 11 radnych, ponieważ przegrał głosowanie, gdy jeden z jego radnych nie przyszedł na sesję.

Gdy Niedziółka miał koalicję 11 radnych, razem z radnymi PiS, pod przewodnictwem radnego Rafała Rypiny, przegranych głosowań nie było.

Teraz, gdy ma tyle samo, 11 radnych, w tym radnych, którzy odeszli od (zdradzili?) poprzedniego burmistrza to; koalicja jest krucha?

W tej koalicji jest poprzedni (teraz obecny) przewodniczący rady miejskiej „współpracujący” z poprzednim burmistrzem, jest „tajny współpracownik” z poprzedniego systemu, jest „elektryk”, który "prąd w worku do domu przynosił" i inne osobowości…

Kononowicz, kandydując na prezydenta Białegostoku, też obiecywał, że „nie będzie niczego”.

Niedziółka w Białymstoku studiował.

Czyżby z Kononowiczem?

 

PS

Przepraszamy pana Kononowicza za porównanie do Niedziółki. Pan Kononowicz obiecywał, że nie bedzie niczego złego dla mieszkańców.

PPS

Satyra odnosi się do wcześniejszych tekstów:

Czy to hipokryzja burmistrza? Czy może gł***a? (Sesja 52. Cz.5.)

Histeryczne zachowanie burmistrza Niedziółki? (Sesja 52. Cz.4.)

Gdyby „alergia” umiała latać, byłaby bur***em? (Sesja 52. Cz.3.) 

Radny Tomasz Komorowski zdenerwował Niedziółkę? (Sesja 52. Cz.2.)

 

 

 

 

Ile błędów w tej uchwale?

Czytelnicy portalu KBC pytali; dlaczego opublikowaliśmy uchwałę rady miejskiej i jej uzasadnienie z błędami? 

Odpowiadamy; w tekście Kętrzyn zrywa współpracę z miastem Swietłyj opublikowaliśmy oryginalną uchwałę i uzasadnienie zamieszczone na stronie BIP Miasta Ketrzyn. Link: https://bip.miastoketrzyn.pl/system/obj/18065_Uchwala_nr_LI.387.2022.pdf

Na podstawie uwag naszych czytelników przedstawiamy wstępnie poprawiony tekst uchwały i uzasadnienia:

Nie znamy umowy, bo nie jest ona umieszczona na stronach urzędu miasta. Czy radni zapoznali sie z umową przed podjęciem uchwały?

Na podstawie tekstu uchwały i uzasadnienia przedstawiamy podstawowe błędy: 

1) Umowa o partnerskiej współpracy jest zawarta z miastem Swietłyj a nie ze "społecznością".

2) Zgodnie z "Zasadami techniki prawodawczej", przy powoływaniu piszemy "pkt 12a". Zapis "pkt. 12 a)" jest nieprawidłowy.

3) Nazwy Federacja Rosyjska i Rosja są równoznaczne. W dokumentach urzędowych używamy nazwy Federacja Rosyjska. 

W tekście uchwały i uzasadnienia jest więcej błędów interpunkcyjnych i stylistycznych, zawierających "rusycyzmy". Tekst zgłosił burmistrz Niedziółka, a przed głosowaniem odczytał przewodniczący Duczek. 

Nie jesteśmy zwolennikami puryzmu językowego, ale przedstawianie takiego tekstu radnym, to lekceważenie lub niedouczenie.

PS

Jaką ocenę dostałby burmistrz Niedziółka na maturze z języka polskiego?

 

 

 

 

 

Zabawy matematyczne

22022022

Kto zauważył, że dzisiejsza data 22.02.2022 r., to ciekawy, symetryczny zapis daty układzie dwóch cyfr 0 i 2, czyli 22022022 

Podobny symetryczny układ wystapił 20 lat i 2 dni wcześniej 20.02.2002. Kombinacje tych cyfr wystąpią między innymi 20.02.2202 i  22.02.2222 r, czyli za 200 lat!

Mieliśmy już do czynienia z datami składajacymi się z cyfr 0 i 1  01100110, 10101010, 11111111. Można też, ćwicząc spostrzegawczość, znaleźć inne ciekawe kombinacje dat.

Jakie? To już zależy tylko od naszej wyobraźni.

 

 

 

 

 

Niedziółka może iść na emeryturę

Minął miesiąc od styczniowej sesji rady miejskiej. Burmistrz Niedziółka nie zamieścił na stronie BIP Miasta Kętrzyn zapytania radnego Komorowskiego, o którym pisaliśmy w tekście Radny zakpił z burmistrza? Nie udzielił też odpowiedzi.

Skąd u Niedziółki takie lekceważenie obowiązków? Czy to jest poczucie bezkarności, czy pomysłu, co odpowiedzieć? A może zastępca Wróbel nie powiedział burmistrzowi Niedziółce, co i o czym mówił na spotkaniu z posłem Platformy Obywatelskiej Januszem Cichoniem?

Może już mu nie zależy, bo osiągnął wiek emerytalny. Czy do końca kadencji będzie udawał, że pracuje? 

Dotychczasowe największe "osiągnięcia" Niedziółki to:

Zatrudnianie obcych.

Wysokie opłaty za śmieci.

Strata 14 300 000 zł dofinansowania.

Podwyższenie podatków o 30%.

Najmniejsze dofinansowanie 8 450 000 zł z funduszu Polski Ład.

 

KBC

To kolejny raz, kiedy burmistrz nie odpowiada w terminie na pytania radnych

 

 

 

 

 

 

Spis treści