Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Pani Bronisława Rutkowska, emerytowana nauczycielka, napisała do radnych list. Został on odczytany na komisjach przed XXXVI Sesją Rady Miejskiej w Kętrzynie w dniu 29 maja 2021 r., a poniższą treść przytaczamy z audio. 

Szanowni Państwo,

W końcu marca 2021 roku przesączyła się „tajemnica manipulacji" z małym filigranowym budyneczkiem Loży Masońskiej, zdobiącym miasto i region za jakieś „srebrniki”. Zabytek klasy „0” trzeba wypatroszyć po raz n-ty? Dostosować na potrzeby, teraz bardzo hołubionych, seniorów?

Jest ich kilka tysięcy, w 26 tys mieszkańców liczącym Kętrzynie. Jest ich około 20%, a więc 5 tysięcy. Czy w pomieszczeniu 100 m², bo 240 m² naciągnięto, mogącym zmieścić kilkadziesiąt osób, może 20, może 30, zmieści się wszystkich potrzebujących?

Kętrzynianie nic o tych innowacjach nie wiedzą: postanowiono, podpisano, wysłano. Spotkanie w Ratuszu, w dniu 14 kwietnia 2021 r., w godzinach 1515 - 1745 dowiodło, że włodarze też o tym mało wiedzą.

Młody, wiceburmistrz z Giżycka, za 23 lata sam będzie seniorem.

Budujmy więc nowe domy na Falklandach, osiedlu Sikorskiego, osiedlu [przy ulicy] Poznańskiej etc.

Nasi poprzednicy tu mieszkający, do 1945 budowali pięknie, a my tylko tą przebudowę usprawniamy? Powstały osiedla mieszkaniowe, ale do nich potrzebna jest bogato rozumiana infrastruktura, w tym również Domy Seniora.

Szanowni Państwo,

1) Zostawmy pomieszczenie Loży Masońskiej dotychczasowym użytkownikom wieku średniego, młodego i dla osób starszych. Na teren salonu, biblioteki, salek wystawowych i spotkań literacko – konferencyjnych można było wchodzić. Tam nie decydowały zapisy.

2) Nie niszczmy „przeszłości ołtarzy”. Wznieśmy doskonalsze w XXI wieku, dysponując aż taką techniką.

3) Nie poprawiajmy „dobrego na lepsze”, to się prawie nigdy nie uda.

4) Unikajmy "nierozumnych tajemnic". Konsultujmy, bo „co głowa – to rozum”.

5) Te komputery, czy inny sprzęt, tak upragnione dla seniorów między innymi, niebawem pójdą do lamusa. Przyjdą nowe i znów będzie „przebudowa” dla ich pozyskania?

 

Boże dopomóż w trudach logicznego myślenia.

I dopomóż też w trudach realizacji mądrych pomysłów na rzecz przyszłości.

Z życzliwością

Bronisława Rutkowska

 

KBC

To gorzki list. Czy jego ironia, skierowana do decydentów przyniesie skutek?

Kilka słów o autorce listu w artykule: 

Bronisława Rutkowska z Kętrzyna – kuzynka Władysława Syrokomli

Żródło zdjęcia: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętrzynie

 

 

 

 

 

Spis treści