Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Burmistrz porównał kadencję do murowania. Ja też ją porównam do murowania - mówił Radny Czesław Ćwik, podczas sesji absolutoryjnej 8 lipca 2021 roku.

   Minęło pół kadencji i gdzieś zginął cement...

Zginęło  14,3  mln zł !

To nie żart, To rekordowe dofinansowanie, które zostało utracone. Zastanawia mnie, jak to jest, że część miast bije rekordy w uzyskiwaniu maksymalnych dofinansowań, natomiast Kętrzyn jest chyba rekordzistą w utracie dofinasowań. Nie wiem, czy jest jakiś ranking miast, które utraciły dofinasowanie? Natomiast my jesteśmy bardzo wysoko.

Bardzo mnie martwi, że nie poinformowano radnych o tej stracie dofinansowania. Trzeba było powołania Komisji Rewizyjnej, żeby się dowiedzieć, co się stało? Wyjaśnienia na sesjach były tak pokrętne i niewiarygodne, że dopiero Komisja Rewizyjna zweryfikowała co się stało. W sposób jednoznaczny.

Czesław Ćwik, zdjęcie archiwalne z wideo sesji rady miejskiej.

Jeszcze bardziej martwi mnie to, że nawet na Komisji Rewizyjnej nie udało się nam dowiedzieć, jakie działania naprawcze wprowadzono? Tak po prostu można nam nie odpowiedzieć? Mówić „ja wam nie powiem”?

Jednogłośna decyzja Komisji Rewizyjnej w tej sprawie z wnioskami o wyciagnięcie konsekwencji. Jednogłośna, to ma znaczenie.

W międzyczasie zawiadomienie do prokuratury rejonowej w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza.

Zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie przedszkoli.

Oczywiście poczekajmy na zakończenia tych postęowań, natomiast wnioski Komisji Rewizyjnej są już druzgocące.

Zdawkowe informacje pisemne [burmistrza]. Zdawkowe informacje na sesjach, ukrywanie informacji, do czego sam przyznał się burmistrz [Niedziółka] na Komisji Rewizyjnej, że mówił o 14 mln: „Wiedziałem tylko ja i zastępca, do końca roku”. To jest w protokole, to są słowa Burmistrza.

Myślę, że rok 2020 o którym mówimy, to najgorszy rok dla Kętrzyna od wielu, wielu lat.

Jak mam zaufać Burmistrzowi?

Jak ktoś z radnych może zagłosować za udzieleniem wotum?

Ja jestem absolutnie przeciwny.

 

 

 

 

Spis treści