Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

   Burmistrz odpowiedział mieszkańcowi miasta w sprawie dokapitalizowania spółki komunalnej. Napisał: "informuję, iż pisze Pan o rzeczach, które zostały przeanalizowane, zaplanowane i są lub będą realizowane." Dalsze dwa akapity pisma burmistrza świadczą o jego zdenerwowaniu i stosowaniu insynuacji "ad personam".

   "Ad personam", to, w tym przypadku, pozamerytoryczny sposób odpowiedzi burmistrza, który zamiast odpowiedzieć zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy mieszkańca interweniującego w sprawie  spółki komunalnej. W "Erystyce, czyli sztuce prowadzenia sporów" Schopenhauera jest wymieniony jako sposób nieuczciwej argumentacji, stosowany, gdy nie ma szans na wygranie sporu argumentacją merytoryczną.

   Burmistrz napisał, że analizuje, planuje i będzie realizował. Planuje? Ale dotąd pieniędzy spółce nie przekazał. Przecież wcześniej, w budżecie miasta na 2019 r.,  dokapitalizowanie zaplanował  poprzedni burmistrz. Pytamy więc, na co obecny burmistrz czeka?  Kiedy zacznie działać? Dlaczego, zamiast dokapitalizować spółkę, atakuje interweniującego w tej sprawie sprawie mieszkańca miasta?

   Następne pismo mieszkańca zamieścimy jutro.

 

 

Spis treści