Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

"Jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni". Tym zdaniem wypowiedzianym przez bohatera filmu "Poszukiwany, poszukiwana" w zasadzie można podsumować wszystkie wybory lokalizacji obiektów użyteczności publicznej w Kętrzynie w ostatnim dwudziestoleciu.
 
Link do obejrzenia klipu:   https://youtu.be/dld75W1ikwU
 
 
Niestety  lekceważenie dobrych praktyk planistycznych to nie tylko sztuczny temat wywołany przez urbanistów i planistów transportu, ale źródło rzeczywistych problemów z jakimi musi się borykać źle zaplanowane miasto. Ich rozwiązanie często jest niemożliwe, lub pociąga gigantyczne koszty, na które stać tylko najbogatszych. Z drugiej strony tkwienie w błędzie generuje codzienne problemy mieszkańców i również jest źródłem dodatkowych kosztów związanych ze stratami czasu, paliwa, etc. Złe lokalizację generują też problemy społeczne z protestami mieszkańców włącznie.
 
Dlatego nawet na krótko przed sesją Rady Miasta, wobec wątpliwości niektórych Radnych w sprawie wyboru lokalizacji przyszłej restauracji szybkiej obsługi, podpowiadam:
 Jedyną rozsądną lokalizacją dla tego typu obiektu spośród dwóch proponowanych lokalizacji, jest skwer przy Rondzie Rogaczewskiego. Naturalnie obiekt powinien posiadać wjazdy od strony ul. Gdańskiej i być wkomponowany w otaczającą zieleń. W tym przypadku " niech stoi w zieleni" winno wybrzmieć bez cienia sarkazmu.
 
Pan M
 
Więcej na temat skutków złej  urbanistyki w Kętrzynie tekście: 
 
 
 
 
 
 
 

Spis treści