Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Zawilgocony, 

dom dla seniorów?

Napisano w pewnym portalu internetowym, że dom dla seniorów plus będzie w budynku obecnej stołówki MOPS, w którym wg dyrektor MOPS ”przecieka dach, ściany są zawilgocone, wnętrza od lat nie były remontowane”.

Nie ma tej informacji na oficjalnej stronie miasta Kętrzyn. Nie ma jej na oficjalnym Facebooku burmistrza Niedziółki i jego zastępcy Wróbla.

Podczas poniedziałkowej (28-03-2022r.) sesji Kętrzyńskiej Rady Seniorów burmistrz Niedziółka przez godzinę mówił (w większości czasu niewyraźnie) o zadaniach urzędu miasta i burmistrza. Co dziwne, ani słowem nie wspomniał o domu dla seniorów.

Z jakich powodów, do tego zawilgoconego budynku i z powodu zawilgocenia być może zagrzybionego, zostaną wepchnięci seniorzy?

Dlaczego Niedziółka nie poinformował seniorów o tym zamiarze? Dlaczego burmistrz Niedziółka nie zapytał seniorów o ich zdanie, podczas posiedzenia Kętrzyńskiej Rady Seniorów?

Czy to prawda, że dla portalu Niedziółka powiedział: „seniorzy będą mogli się spotykać, żywić, bawić, a także uprawiać sport”? Jeśli to prawda to, dlaczego nie dodał, że w zawilgoconym (zagrzybionym?) budynku po byłej stołówce?

KBC

Niedziółka postawił sprawę na głowie.

Najpierw należało zapytać seniorów, czy chcą w takich warunkach przebywać.

Potem należało zapytać o opinię radnych miejskich.

Następnie należało policzyć ekonomiczną opłacalność i przedstawić ją radnym i mieszkańcom.

Dopiero po spełnieniu tych warunków można występować z wnioskiem.

Niedziółka seniorów i radnych nie zapytał. Analizy ekonomicznej nie przedstawił.

Gdyby tak postąpił jakiś urzędnik Nieudacznik, to każdy by go wyśmiał...

 

 

 

 

 

Spis treści