Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

 28 marca 2017 roku

  Burmistrz jak zwykle, na tej ostatniej w 2016 sesji, odpowiadał ogólnikami, atakami na pytających, próbował ich obrażać lub mówił nie na temat. Słowa burmistrza „byłbym, jako ten cymbał pusto brzmiący” oddawały rzeczywistość.

  W odpowiedzi na pytanie radnego Rafała Rypiny o 15 milionów zł przeznaczone na stadion, którego projekt przewidywał pierwotnie 30 milionów zł, Burmistrz Hećman odparł: „…skoro już nie ma projektu Polska – Litwa – Rosja i nie możemy sięgnąć po 15% wsparcia (z sali podpowiadano: 85, 90) a przepraszam 90% wsparcia, bo 15% to nasz udział.…” Dziwna była ta arytmetyka na sesji budżetowej, gdy 90% + 15% dawało wynik 105% zamiast 100%. Czyżby więc nasz burmistrz miał problemy z dodawaniem czy to tylko chwilowa niedyspozycja? A może to lekceważący stosunek do finansów i budżetu?

  Burmistrz nie wyjaśnił także, dlaczego wcześniej nie skorzystał z projektu tak dużego dofinansowania stadionu kwotą 26 milionów zł, przy 4 milionach środków własnych a teraz buduje stadion za 15 milionów z pieniędzy miejskich, czyli pieniędzy wszystkich mieszkańców? Nie wyjaśnił też, dlaczego nie umie znaleźć dofinansowania dla tak drogiego stadionu?

"eska"surprised

Spis treści