Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Polecamy

Informacja właścicieli garaży z 09-06-2021 r.

Urząd Miasta w Kętrzynie zorganizował spotkanie właścicieli garaży przy ulicy Rynkowej. Urzędnicy miejscy podejrzewają, że właściciele garaży wytwarzają odpady komunalne. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 właścicieli garaży.

Urzędnicy przyjechali na spotkanie spóźnieni, w asyście dwóch strażników miejskich. Próbowali namawiać do podpisywania umów pomawiając właścicieli garaży o „wytwarzanie odpadów”. Sugerowali również, że właściciele garaży zaśmiecają, działkę miejską.

Właściciele garaży głośno i zdecydowanie zarzucali urzędnikom wprowadzanie ich w błąd i brak znajomości przepisów prawa. Nie wyjaśniono kto personalnie i na czyje polecenie zwołał spotkanie. Jeden z urzędników miejskich nie przedstawił się i nie chciał powiedzieć na jakim stanowisku pracuje w urzędzie miasta.

Wszyscy obecni na spotkaniu właściciele garaży zgodnie stwierdzili, że nie wytwarzają żadnych odpadów i w związku z tym nie będą zawierać umów.

Po zakończeniu spotkania właściciele garaży kontynuowali własne spotkanie na którym postanowiono:

1. Uzgadnianie i koordynowanie działań w celu obrony własnych interesów.

2. Nawiązanie kontaktów z właścicielami garaży położonymi w innych częściach miasta.

3. Umieszczanie informacji o działaniach na stronie internetowej Stowarzyszenia Mieszkańców „Mieszkam – Płacę - Wymagam” https://www.facebook.com/StowarzyszenieMieszkancowMPW

4. Umieszczanie informacji o działaniach na tablicy informacyjnej, która zostanie umieszczona na terenie ogrodzonym, przed pierwszym rzędem garaży.

5. Kontakt e-mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Kontakt telefoniczny na numer, który zostanie zakupiony przez Stowarzyszenie Mieszkańców.

7. Wspólne występowanie w obronie swoich praw do burmistrza miasta, rady miejskiej, wojewody, sądu administracyjnego i innych instytucji.

KBC

Dlaczego Urząd Miasta Ketrzyn zapraszał na spotkanie o godz 14 ? Przecież ludzie pracują do 15 lub do 16. Pracujący na dwie zmiany o 14 zaczynają lub kończą zmianę. Czy urzędnikom chodziło o to aby przyszło mało ludzi? W większości emeryci, którzy już nie pracują zawodowo? Bo im jest łatwiej wmówić płacenie za nieistniejące odpady?

Jeśli tak, to urzędnicy się przeliczyli. Sprzeciw emerytów obecnych na spotkaniu był zdecydowany.