Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Informacja właścicieli garaży z 09-06-2021 r.

Urząd Miasta w Kętrzynie zorganizował spotkanie właścicieli garaży przy ulicy Rynkowej. Urzędnicy miejscy podejrzewają, że właściciele garaży wytwarzają odpady komunalne. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 właścicieli garaży.

Urzędnicy przyjechali na spotkanie spóźnieni, w asyście dwóch strażników miejskich. Próbowali namawiać do podpisywania umów pomawiając właścicieli garaży o „wytwarzanie odpadów”. Sugerowali również, że właściciele garaży zaśmiecają, działkę miejską.

Właściciele garaży głośno i zdecydowanie zarzucali urzędnikom wprowadzanie ich w błąd i brak znajomości przepisów prawa. Nie wyjaśniono kto personalnie i na czyje polecenie zwołał spotkanie. Jeden z urzędników miejskich nie przedstawił się i nie chciał powiedzieć na jakim stanowisku pracuje w urzędzie miasta.

Wszyscy obecni na spotkaniu właściciele garaży zgodnie stwierdzili, że nie wytwarzają żadnych odpadów i w związku z tym nie będą zawierać umów.

Po zakończeniu spotkania właściciele garaży kontynuowali własne spotkanie na którym postanowiono:

1. Uzgadnianie i koordynowanie działań w celu obrony własnych interesów.

2. Nawiązanie kontaktów z właścicielami garaży położonymi w innych częściach miasta.

3. Umieszczanie informacji o działaniach na stronie internetowej Stowarzyszenia Mieszkańców „Mieszkam – Płacę - Wymagam” https://www.facebook.com/StowarzyszenieMieszkancowMPW

4. Umieszczanie informacji o działaniach na tablicy informacyjnej, która zostanie umieszczona na terenie ogrodzonym, przed pierwszym rzędem garaży.

5. Kontakt e-mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Kontakt telefoniczny na numer, który zostanie zakupiony przez Stowarzyszenie Mieszkańców.

7. Wspólne występowanie w obronie swoich praw do burmistrza miasta, rady miejskiej, wojewody, sądu administracyjnego i innych instytucji.

KBC

Dlaczego Urząd Miasta Ketrzyn zapraszał na spotkanie o godz 14 ? Przecież ludzie pracują do 15 lub do 16. Pracujący na dwie zmiany o 14 zaczynają lub kończą zmianę. Czy urzędnikom chodziło o to aby przyszło mało ludzi? W większości emeryci, którzy już nie pracują zawodowo? Bo im jest łatwiej wmówić płacenie za nieistniejące odpady?

Jeśli tak, to urzędnicy się przeliczyli. Sprzeciw emerytów obecnych na spotkaniu był zdecydowany.

 

 

 

 

 

Spis treści