Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Profesjonaliści?

Każdemu się zdarzają błędy?

Podczas sesji absolutoryjnej, w dniu 8 lipca 2021 roku, radni rozliczali burmistrza Niedziółkę z utraty 14,3 milionów dofinansowania na przebudowę ulicy Górnej i Ogrodowej. Zdenerwowany burmistrz odpowiadał: 

Ja muszę się do tego odnieść, bo pan radny Ćwik powtarza to jak mantrę czasem. Otóż, nie, ja się nie... [dłuższe milczenie] nie elimi…[słychać kaszel]. Powiem inaczej. To jest moja odpowiedzialność. Cały, to wszystko co się dzieje w urzędzie miasta jest moją odpowiedzialnością, a to co zrobiliśmy i to dlaczego ja z nimi pracuję, bo to są profesjonaliści. Każdemu się zdarzają błędy. I ja z nimi będę pracował. I nie, proszę do tego więcej nie wracać, bo ja nie unikam odpowiedzialności i tę odpowiedzialność wezmę. I to co powiedział, niedawno, przede mną, mój zastępca jest oczywiście prawdą. Bo to jest odpowiedzialność bardzo duża i ja nie mam zamiaru jej unikać. Ale z tymi ludźmi będę pracował i z tymi ludźmi to naprawimy. A jeśli chcecie teraz usłyszeć dlaczego,  to ja w pewnym momencie ograniczałem dostęp do tej informacji. Otóż doświadczyłem i mogę powiedzieć, nawet  informacje posiadam nie z Kętrzyna ale z Olsztyna, doświadczyłem działań blokujących. Blokujących nasze działania. Dlatego ja, jeśli my robimy pewne sprawy i są tego typu rzeczy, że..., że są tego typu działania, to pozwólcie państwo, że ja wezmę na siebie odpowiedzialność i będę działał. I ja uważam, że to co zrobiliśmy jeśli chodzi o to, o odzyskanie Ogrodowej to będzie miało swój efekt.

I więcej mnie nie pytajcie o to, bo ja nie chciałbym żebyśmy dochodzili tutaj o kogo chodzi i tak dalej. Jeśli chcecie, proszę bardzo, spotkajmy się twarzą w twarz i ja powiem, co się wydarzyło. I się wydarzyło źle i dlatego nie można publicznie o niektórych rzeczach rozmawiać. Powiem dlatego i jeszcze jedną rzecz. Do połowy grudnia sprawa Ogrodowej była wiadoma dla mnie, dla mojego zastępcy i dla wydziału. I dla jednego czy dwóch ludzi jeszcze poza Kętrzynem. Ktoś, ktoś to ujawnił później i poszły działania wbrew tym, wbrew tego, temu co chcieliśmy . Ale my to naprawimy. I to co powiedział mój zastępca; jeśli mnie się nie uda naprawić razem z moimi ludźmi to ja poniosę konsekwencje. Jestem gotów. Ale dajcie mi to naprawić. I jeśli już nie chcecie pomagać to przynajmniej nie przeszkadzajcie. I Ogrodowa będzie zrobiona i ja to, to jest moje, chociaz nie jest ona najważniejsza w mieście Kętrzyn, bo jest wiele dużych ważnych zadań, ale jest ważna z paru powodów, to ona będzie zrobiona i będzie zrobiona w tej kadencji. Zaplanowaliśmy na 21 - 22 i mam nadzieje że tak zrobimy i proszę mnie więcej nie pytać, bo jakie dowody. Ja mogę państwu pokazać pismo z października do KPRM-u, do premiera i parę jeszcze innych rzeczy ale proszę mnie o to nie pytać. Dajcie mi to dokończyć bo ja nie chcę aby znowu na portalach internetowych pokazały się rzeczy których nie chciałbym ujawniać w tej chwili. Chcecie zobaczyć? Proszę przyjść zobaczyć. Mam to dzisiaj na komputerze, jeśli ktoś chce zobaczyć. Tylko dajcie mi tą sprawę dokończyć. I proszę mi nie mówić, że ja unikam odpowiedzialności, bo to jest moja odpowiedzialność najpierw. A to, że ja chcę pracować z tymi ludźmi. Tak, chcę i będę pracował. I nigdy nie mówiłem, że to jest tylko i wyłącznie ich odpowiedzialność. Za cały urząd i za wszystkich ludzi ja odpowiadam. I za ich sukcesy i za błędy. I proszę mi więcej takich rzeczy nie wyciągać.


*

KBC

Wypowiedź NIedziółki jest niezrozumiała, pełna sprzeczności i niedomówień. 

Niedziółka usprawiedliwia swoich "profesjonalistów" którym "zdarzają się błędy". Niepoważny jest Niedziółka, zastępca, naczelnik i dwóch pracowników, którzy nie pamietają o termine przetargu. GM Kętrzyn, czyli mieszkańcy utracili 14,3 miliona dofinasowania.

Niedziółka zwala winę na "blokujących' jego działania. My pytamy: kto Niedziółce "zablokował" pamięć o terminie przetargu? Kto Niedziółce "blokował" przeczytanie w umowie, że niedotrzymanie terminu przetargu pozbawia dofinansowania?

Niedziółka publicznie przyznał się do ukrywania istotnych i bardzo ważnych informacji o utracie dofinansowania przed radnymi i mieszkańcami.

Na koniec strofował i pouczał radnych: "Proszę mi więcej takich rzeczy nie wyciągać". 

* * 

Panie Niedziółka! Ta wypowiedź świadczy o tym, że nie zrozumiał pan swojej winy. Minęło 10 miesięcy od bezpowrotnie utraconych pieniędzy. Nie naprawił pan swojego błędu i już go nie naprawi, bo jak powiedział jeden z pana radnych: "mleko się rozlało". Wsiąkło w błoto i do butelki pan go z powrotem nie naleje.

Nie ma pan poczucia winy i wstydu przed mieszkańcami za swoją niekompetencję?

* * * 

"Kto blokował" burmistrza

Niedziółkę w jego (nie)działaniu: 

Niepamięć o terminie przetargu?

Niezrozumienie umowy z wojewodą?

Nieudolność zarządzania i nadzorowania?

NIekompetencja na stanowisku burmistrza?

Nepotyzm i kumoterstwo w zatrudnianiu urzędników?

 

 

 

 

Spis treści