Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Śmieci znowu drożeją!

Alarmuje portal http://info-ketrzyn24.pl a cały artykuł z niewielkimi zmianami poniżej:

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 11 lipca o godzinie 16:00 Burmistrz Miasta Ryszard Niedziółka wnosi o kolejną podwyżkę za odbiór odpadów.

42 złotych za śmieci nie segregowane i 21 złotych za segregowane! Czy aż tyle będziemy płacić za jedną osobę?

Obecnie mieszkańcy Kętrzyna płacą za wywóz śmieci segregowanych 13,50 zł, a za niesegregowane 25 zł miesięcznie. Jeszcze wcześniej odpady kosztowały tylko 7,68 zł za śmieci segregowane, a 13,58 za niesegregowane.

To już druga podwyżka cen za wywóz śmieci w tym roku! 

Jaki jest powód kolejnego podniesienia cen wywozu śmieci? Pytając mieszkańców od razu widać, że rozpowszechniono nieprawdę o przyczynach podwyżki.

Zdarza się, że ceny za wywóz śmieci drożeją. Powodów jest kilka – zmienia się prawo, a firmy nie chcą zawierać z gminami długoletnich kontraktów ze względu na niepewność przyszłych kosztów.

Jest jednak możliwość, aby ceny za wywóz śmieci nie podwyższaćMinisterstwo Środowiska tworząc nowelizację do ustawy o porządku i czystości w gminach zakłada, że samorządy gminne mogą dopłacać mieszkańcom.

Nie! Nie zagłosuję za podwyżką! Nie! Nie będę popierać sięgania do budżetów domowych i rodzinnych mieszkańców Kętrzyna! tak mówiła Wioletta Czech, 24 listopada 2016 roku na sesji Rady Miejskiej Kętrzyna przed podwyżką cen wody i ścieków.

Czy radni będą przeciwni podwyżce cen za wywóz śmieci? Czy tak samo będą protestować w interesie mieszkańców, jak trzy lata temu?

Od redakcji KBC: Już niedługo, 11 lipca przekonamy się ile są warte słowa radnych, którzy w kampanii wyborczej obiecywali dbałość o interesy mieszkańców.

 

 

 

 

Spis treści