Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący Rypina głosował

przeciw podwyżce podatków. Cz.2

Mówił (burmistrz) tylko i wyłącznie o kosztach, a jakoś zapomina (burmistrz) powiedzieć, że subwencja oświatowa mimo wszystko wzrasta. Porównałem budżet obecnego (2021) roku, do tego na (2022), który jest przesłany do RIO . Cść oświatowa subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w bieżącym roku wynosi 18 565 173 zł. Zaplanowana w budżecie przyszłego roku 19 396 586 zł.

O tym, na tych slajdach (pokazywanych przez burmistrza) państwo się nie dowiedzą. Widzieliśmy że wzrosną koszty, ale że wzrasta subwencja oświatowa, że wzrastają inne kwoty?

 

Jakby państwo jeszcze zauważyli, to kwota podatku od nieruchomości zsumowana dla wszystkich, czy osób prywatnych, czy firm, czy podmiotów gospodarczych, wynosi o wiele więcej niż 2 100 000 zł.

Wiemy że inwestorzy prywatni wybudowali kilka bloków, powstał jeden sklep wielkopowierzchniowy. Domniemam że właśnie to jest ujęte w tym planie budżetu i że podatek od nieruchomości wzrośnie. Mimo wszystko będą większe wpływy niż te 2 100 000 zł o których teraz rozmawiamy.

Pan burmistrz obiecywał co innego w kampanii wyborczej, gdzie jednym z pierwszych punktów było że wsparcie będzie biznesu poprzez obniżenie podatków dla firm.

 

Zdenerwowany burmistrz Niedziółka odpowiedział:

Ja powiem tylko dwa zdania. To jest wstrętne co pan mówi panie przewodniczący, bo to jest nieprawda - i zaczął się tłumaczyć.

KBC

Czy burmistrz Niedziółka zapomniał, co kandydat Niedziółka obiecywał?

Jeżeli zapomniał, to przypominamy mu jego plakat wyborczy z programem:

Niedziółka powiedział:

"To jest wstrętne co pan mówi panie przewodniczący, bo to jest nieprawda" 

Jednak przewodniczący Rypina powiedział prawdę, bo Niedziółka w pierwszym punkcie swojego programu wyborczego napisał:

Oto nasze priorytety na najbliższą kadencję: 1. Wsparcie dla lokalnego biznesu - obniżka podatku od nieruchomości - dla firm.

Kadencja trwa 5 lat!

Czy Niedziółka zapomniał o swojej obietnicy? Tak samo jak w ubiegłym roku zapomniał ogłosić przetarg i Kętrzyn stracił 14 milionów dofinansowania?

A może to były tylko takie "obiecanki cacanki, dla firm radość"? 

Czy Niedziółka przeprosi za złamanie swojej obietnicy wyborczej?

Jeżeli nie przeprosi, to może powiemy mu: 

"To jest wstrętne co pan mówił panie burmistrzu, 

bo pańskie obietnice, to jest nieprawda"

 

 

 

 

Spis treści