Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

"król" jest nagi?

Po zakończonej debacie, nad przedstawionym przez Burmistrza Miasta Kętrzyn Raportem, o stanie Gminy Miejskiej Kętrzyn, za rok 2020, Rada Miejska postanowiła nie udzielić wotum zaufania Burmistrzowi Miasta Kętrzyn. W czasie dyskusji Radna, Pani Wioletta Czech powiedziała:

Jedna wielka plama kładzie się w tym roku na wizerunku burmistrza. Tak wielka, jak te wszystkie dziury na ulicy Ogrodowej i tak ogromna, jak ta niewybudowana nawierzchnia ulicy Górnej.

Zaprzepaszczone, stracone 14 milionów, zawsze będzie się kłaść cieniem na tej władzy. Po prostu żal i ogromna szkoda, że tak łatwo te miliony zostały stracone.

Nie takiego burmistrza Kętrzyna oczekiwałam. Czekałam na takiego, który zapyta: Czy pamiętacie, że mamy 14 milionów dla miasta? Czy zrobiliście wszystko, byśmy mogli z nich skorzystać? A jego [burmistrza] zapyta jeszcze zastępca burmistrza:

Panie Burmistrzu, czy wszystko jest dopilnowane?

Czy te 14 milionów na pewno będzie?

Czy niczego nie przegapiliśmy?

Takiego burmistrza potrzebuję w Kętrzynie. Takiego dbania o mienie publiczne, o nasze sprawy, o dobro mieszkańców Kętrzyna. Bo przecież burmistrz, to nie tylko prestiż. To człowiek z naszego wyboru, z wyboru mieszkańców Kętrzyna. Powołany na urząd, żeby dbać o nasze dobro. Ten któremu powierzyliśmy nasze ulice, nasze szkoły, miejskie spółki, naszą codzienność. Powierzylismy, bo byliśmy przekonani, że zajmie się tymi sprawami ze szczególną starannością.

To nie jest „król”. To jeden z nas. Opłacany z naszych pieniędzy.

Pracownik poniósł konsekwencje [za stracone 14 milionów]. A burmistrz? Ten od nadzoru? Ten który powinien być szczególnie zainteresowany tą sprawą?

Ten Burmistrz w raporcie miasta za 2020 rok pokazuje nam te dwie inwestycje: ul. Górną i ul. Ogrodową. Gdyby przeczytał ten raport ktoś, nie z Kętrzna, to może stwierdziłby, że te inwestycje zostały zrealizowane?

Wy panowie burmistrzowie zawiedliście. Wotum zaufania przyznajemy burmistrzowi, ale ja dzisiaj mówię: panowie burmistrzowie. Bo to pan, panie burmistrzu wybrał sobie zastępcę. W mojej ocenie i ocenie wielu mieszkańców Kętrzyna wybrał Pan bardzo źle.

 

KBC

To wystąpienie było pełne emocji spowodowanych utraceniem 14 milionów, przez burmistrza Niedziółkę. Zawiodło się wielu radnych i mieszkańców, którzy głosowali na burmistrza Niedziółkę. Zawiedli się również wyborcy PiS, którzy w drugiej turze głosowali na Niedziółkę. 

To nie jest "król".To jeden z nas. Opłacany z naszych pieniędzy, powiedziała radna Wioletta Czech. 

A może; "król" jest nagi?

Król Jest Nagi - Closterkeller

Nowe szaty króla - Hans Christian Andersen

 

 

 

Spis treści