Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Nie nauczył się

czytać ze zrozumieniem?

Są tacy ludzie, którzy przeinaczają fakty i używają epitetów, aby pokryć własną nieudolność i niewiedzę. Robią tak przeważnie wtedy, gdy im brakuje merytorycznych argumentów.

Czy Kacper J. umie czytać ze zrozumieniem? To pytanie nasuwa się po jego ostatnim wygłupie.

W jednym w poprzednich tekstów Kacper J. będzie się tłumaczył przed prokuratorem za pomawianie? opublikowaliśmy zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie o wszczęciu dochodzenia w sprawie publikacji w internecie z zamiarem pomówienia.

 Kacper J. na prowadzonym portalu stosuje cenzurę. Jedne komentarze zamieszcza a inne odrzuca. Uczciwa osoba nie ma możliwości odpowiedzi na pomówienia, na tym portalu. Ale cenzurując komentarze, Kacper J. może odpowiadać, wspólnie z osobą pomawiającą, za te pomówienia. Dlatego zapytaliśmy: „Kacper J. będzie się tłumaczył przed prokuratorem za pomawianie?

Kacper J. zaczął się tłumaczyć i przedstawił pismo Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, że nie występuje w charakterze strony procesowej.

Zamieścił pismo i następnie rzucił nowymi pomówieniami, aby pokryć własną nieudolność i niewiedzę.

 

Czyżby on, był aż takim ignorantem w zakresie znajomości przepisów prawa, że nie rozróżnia etapów prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach karnych? To dziwne, ponieważ przegrał już kilka spraw sądowych, siedział w więzieniu i podobno uczył się prawa? 

Ponieważ zwykły czytelnik nie styka się z prawem karnym, wyjaśniamy że:

Postępowanie przygotowawcze dzieli się na dwa etapy:

 

 • Postępowanie w sprawie, kiedy organy ścigania próbują ustalić, czy doszło do popełnienia czynu zabronionego i kto jest jego sprawcą.

 

 • Postępowanie przeciwko osobie, kiedy zebrane dowody pozwalają na postawienie konkretnej osobie zarzutu popełnienia czynu zabronionego (wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów).

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie prowadzi postępowanie w sprawie, co jasno wynika z jej pisma.

 

Kacper J nie przeczytał tego pisma ze zrozumieniem i zapytał w Prokuraturze Okręgowej o postępowanie przeciwko osobie.

Więc mamy trzy rady dla Kacpra J.

Nauczyć się czytać ze zrozumieniem, skoro w szkole podstawowej nie chciało się tego uczyć. W razie potrzeby jakiś uczeń ze szkoły podstawowej udzieli korepetycji.

Zacząć czytać „Prawo dla opornych” skoro się leserowało, zamiast uczyć.

A do tego czasu, zamiast pisać nieprawdę, iść do normalnej pracy, aby spłacić zasądzone prawomocnie kary, a przede wszystkim płacić alimenty na swoje dziecko.

PS

O ignoranctwie prawnym pisaliśmy w tekście 

Ignorant prawniczy? Kim jest ten osobnik?

O Kacprze J. pisał w artykułach Tygodnik Kętrzyński:

Obrażał ludzi, nie płacił na dziecko... Pociotek Hećmana za kratami!

Kacper J. dłużej w kryminale

Dotkliwa kara dla Kacpra J. Musi zapłacić za pisanie kłamstw!

 

 

 

 

Spis treści