Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

17 październik 2016 r.

  Wściekły Hecyk w samotności przeżywał porażkę po wojewódzkich wyborach partyjnych. – Zdradzili, wszyscy zdradzili – zżymał się w duchu.
A jeszcze cztery lata temu dostał brawa za swoje przemówienie. Żałował, że nie stanął wtedy do wyborów, bo młody kontrkandydat urzędującego szefa, kierujący kętrzyńską młodzieżówką, dostał aż jedną trzecią część głosów.
– Wygrałbym wtedy – zadręczał się Hecyk.

***

  Przed tymi wyborami długo się przygotowywał wiedząc ze obecny szef nie startuje a udział zgłosiło troje kandydatów. Załatwię ich, to mięczaki – myślał wtedy pobłażliwie. Wziął się potem ostro do pracy partyjnej. Spotkania, knowania i dużo wypitej wody. Dużo wody. Trzeba było brać „kilometrówki”, aby to wszystko sfinansować. Każdemu powiatowemu kacykowi, w województwie, obiecał stanowisko i pracę dla rodzin i wszystko, co chcieli i już nawet nie pamiętał, co jeszcze.…

***

  Wybory przebiegały dziwnie. Miało być troje kandydatów i to mu pasowało, ale jedna z osób wycofała się nagle w przeddzień wojewódzkiego zjazdu.
Dzwonił wtedy do Waldka – nie martw się pilnuję – pocieszał go Waldek – pilnuję. Jednak po Jego przemówieniu na zjeździe wyborczym, przemówieniu, do którego tak długo się przygotowywał nie było braw a tylko nieśmiałe oklaski jego przybocznych.
– Dziwne – pomyślał wtedy Hecyk.
Prawdziwy szok nastąpił jednak po ogłoszeniu wyników. Tylko co trzeci na niego glosował. Tak samo jak na tego młodego, z jego powiatowej młodzieżówki, cztery lata temu! Tylko co trzeci! Ale wstyd. Podszedł, aby pogratulować zwycięzcy. Zobaczył wtedy pobłażliwy uśmieszek marszałka i pomyślał wściekle – wyrolowali mnie.
Zdenerwował się jeszcze mocniej, gdy podczas pożegnania zobaczył, że z teczki Waldka, jego Waldka, wystaje tygodnik z tytułem: Burmistrz utrzymuje swojego mercedesa za pieniądze z „kilometrówek”.
Zasyczał – i Ty Waldemarze przeciwko mnie?

cdn.

  Wszelkie podobieństwo do osób z naszego miasta jest nieplanowane i zupełnie przypadkowe a żadna z sytuacji nigdy się nie wydarzyła a nawet wydarzyć się nie mogła.

Anymon

Spis treści