Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Czy Niedziółka zasługuje

na podwyżkę wynagrodzenia?

Burmistrz Niedziółka po zerwaniu współpracy z radnymi klubu PiS chce podwyżki swojego wynagrodzenia. Dla niepoznaki, wniosek w tej sprawie złożył radny Duczek, który został przewodniczącym dzięki głosom radnych AS, tych od Niedziółki.

Niedziółka zarabiał 10 600 zł a teraz ma mieć 19 100 zł? To podwyżka o 8 500 zł miesięcznie. Będzie miał 180 % poprzedniego wynagrodzenia.

Dodatkowo ma dostać 27 000 zł wyrównania za 2021 rok.

Którzy radni zagłosują za tak wysoką podwyżką? Przypomnijmy, że przy ustalaniu poprzedniego wynagrodzenia w wysokości 10 600 zł przeciwko głosowali radni: D. Duczek, Z. Buraczek, E. Mitros, H. Szymkiewicz. Wstrzymał się R. Chodara.

 

Dlaczego Duczek wnioskuje o podwyższenie wynagrodzenia skoro wcześniej był przeciwko? Czy ma to związek z tym, że radni od Niedziółki poparli go na stanowisko przewodniczącego?

Co powiedzą na to mieszkańcy, którzy zarabiają po 3 000 zł?

Co powiedzą na to emeryci, którzy maja po 2 300 zł emerytury?

Co powiedzą na to bezrobotni, korzystający z głodowych zasiłków?

 

Czy Niedziółka zasługuje na tak wysokie wynagrodzenie?

Stracił 14 milionów dofinansowania do remontów i budowy dróg

Zaniedbał uzyskania dofinansowania i Kętrzyn ma najniższe dofinansowanie na jednego mieszkańca wśród okolicznych miast i gmin.

Zawyżył wyliczenia opłat za odpady komunalne.

Wnioskował o podwyżki podatków o 30%, co spowodowało wzrost kosztów dla mieszkańców i przedsiębiorców o około 1%

Kętrzyn po trzech latach burmistrza Niedziółki nie ma już zdolności kredytowej.

Skąd burmistrz weźmie pieniądze na dużą podwyżkę swojego wynagrodzenia? Przecież miasto nie ma pieniędzy na wkład własny do inwestycji. Burmistrz nie może zaciągnąć kredytu na podwyżkę swojego wynagrodzenia, bo Kętrzyn nie ma już zdolności kredytowej.

Niedziółka zadbał o pieniądze na swoją podwyżkę wynagrodzenia. Skąd? Z podwyżki podatków od mieszkańców i przedsiębiorców. To oni teraz zapłacą za wysokie wynagrodzenie burmistrza. Zapłacą ze swoich skromnych wynagrodzeń i emerytur.

 

 

 

 

 

Spis treści