Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Dobre praktyki samorządowe w czasie pandemii. To jeden z tematów panelu dyskusyjnego „Kongres Przyszłości” organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Dyskusję moderował redaktor naczelny gazety a wypowiadali się: prezydent Ełku, burmistrz Giżycka, Sekretarz Gminy Dywity i zastępca burmistrza Kętrzyna.

Oprócz merytorycznych wypowiedzi zdarzyły się też żenujące wypowiedzi „ad personam”

Maciej Wróbel zastępca burmistrza Kętrzyna mówił o posadzeniu 20 drzewek owocowych, w ogrodzie (smrodliwych) zapachów i nagraniu piosenki. - Turyści rzeczywiście mocno zastanawiają się, co robić – mówił dalej ironicznie - Ostatnio zadzwonił do mnie znajomy spod Krakowa i mówi. Czy już Giżycko wysłało wojsko do ochrony granic przed turystami? Najpierw turystów odstraszamy, a potem ich będziemy zapraszać do siebie. - Zastępca z Kętrzyna wytknął również burmistrzowi, że urzędnicy z Giżycka z powodu stanu epidemii mają obniżone wynagrodzenia o 20 %

(…)

Wojciech Iwaszkiewicz Burmistrz Giżycka przedstawił wyczerpująco system pomocy wprowadzony w Giżycku a następnie powiedział. - Ponieważ padły tu do mnie przytyki od sąsiada z Kętrzyna to mam wrażenie, że pan [zastępca] walczy z Giżyckiem a nie z koronawirusem

Maciej Wróbel - Mówimy o dobrych praktykach, nie sposób nie pokazać…

Wojciech Iwaszkiewicz - Jakby pan nie przerywał, to pan będzie miał lepszy komunikat. Pan wypacza rzeczywistość, bo nikt wojska nigdzie nie wysyłał. Był tylko pomysł wspomożenia policji żołnierzami obrony terytorialnej i żandarmerii wojskowej - wyjaśnił burmistrz Iwaszkiewicz - W pierwszym okresie koronawirusa, gdy obowiązywał zakaz przemieszczania priorytetem było bezpieczeństwo mieszkańców. Jeżeli chodzi o obniżenie wynagrodzeń [w Giżycku], to pan Wróbel nie mówi prawdy. Jest obniżenie czasu pracy. Ludzie pracują mniej i mają niższe wynagrodzenie, ale tylko ci, którzy się na to zgodzili. Nie rozumiem tych spraw, poruszanych akurat w tej debacie przez sąsiada.

Prowadzący redaktor próbował ratować gafy Wróbla. - To są animozje typu Lidzbark – Bartoszyce, Kętrzyn – Giżycko...

Zdjęcie z Facebook Kongres Przyszłosci

PS

Panie zastępco burmistrza Macieju Wróbel. Uczestniczył pan w poważnej dyskusji z poważnymi samorządowcami. Został pan przyłapany na mówieniu niesprawdzonych pogłosek. Następnym razem niech pan najpierw pomyśli a potem mówi. Niech się pan zachowuje jak na urzędnika miejskiego przystało i przestanie wreszcie przeżywać swoją porażkę wyborczą z 2018 roku. Przegrał pan z burmistrzem Giżycka uzyskując tylko 2755 głosów (trzeci kandydat uzyskał 2163 głosy). Wojciech Iwaszkiewicz zdecydowanie wygrał już w pierwszej turze uzyskując 6409 głosy.

PPS

Panie burmistrzu Niedziółka. Czy do kongresowej dyskusji nie mógł pan wysłać poważniejszej osoby? A może to pana nowa taktyka negocjacyjna? Najpierw niewybredne docinki i niesprawdzone pogłoski mówione publicznie burmistrzowi Giżycka? Potem wysłanie pisma o niższą cenę za odpady wożone do ZUOK Spytkowo?

 

 

 

Spis treści