Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Portal internetowy zapytał panią Elżbietę H., prezes TBS o zagrzybienia mieszkań przy ul. Jaśminowej. Na postawione pytania, które upubliczniono w artykule “Grzyby? Kary? Umorzenia?” nie uzyskano odpowiedzi. Co ukrywa przed nami obecny Prezes KTBS? pytają i wyjaśniają młodzi mieszkańcy Kętrzyna:

"Sprawa dotyczy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Jaśminowej 6, gdzie mieszkańcy po odebraniu budynku do użytku ( w lipcu 2008r.) zgłosili w zbiorowym piśmie o zawilgoceniu mieszkań, a w piwnicach pojawienie się grzyba i pleśni. Rozpoczęło się postępowanie i na koszt dwóch rodzin, KTBS wypłacił odszkodowanie w wysokości 79 tysięcy złotych wraz z odsetkami (10 grudnia 2013r.). KTBS po wypłaceniu odszkodowań zaczęło się domagać zwrotu poniesionych strat od spółki Pref-Bud. Jednak wyrokiem z dnia 3 marca 2016 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił powództwo na skutecznie podniesiony przez pozwaną spółkę Pref-Bud zarzut przedawnienia – Sąd Apelacyjny w Białymstoku również to potwierdził. Spółka KTBS zatem poniosła straty nie tylko w odszkodowaniach dla mieszkańców, lecz również w kosztach procesowych. Co z tego wynikło?

Zasięgnięto opinii prawnej z której jasno wynika, że prezes spółki w danym okresie ponosi winę za narażenie spółki na straty finansowe – obarczony tym został ówczesny Prezes KTBS Arkadiusz Książek.

Jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy? Chodzą jedynie słuchy, że doszło do ugody? Na jakich warunkach? Dlaczego to się stało? Wszystko jest owiane tajemnicą?"

Wspólne porozumienie?

Od redakcji KBC:

To ważne, że w naszym starzejącym się mieście,

zabetonowanym skrywanymi układami,

znalazła się grupa młodych odważnych ludzi

pokazujących prawdę!

 

 

Logo-KBC-7-200x25.png - 8.09 kB

 

 

Spis treści