Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Z ludźmi i dla ludzi

Odnosząc się do wypowiedzi radnej Heleny Szymkiewicz [przytoczonej w tekście: 11 tłustych kotów] radna Marzena Gajek powiedziała:

- Państwo radni. Jesteśmy za, a nawet przeciw. Karnawał trwa. Karnawał cynizmu i hipokryzji. Pani Helena Szymkiewicz użyła określenia: tłuste koty, skok na kasę. A ja chciałabym pani przypomnieć: przyganiał kocioł garnkowi...

Następnie radna Marzena Gajek zaczęła porównywać dietę do minimalnej płacy krajowej. Przypomniała, że bezrobocie na naszym terenie wynosi dzisiaj 17 %.

Radna Helena Szymkiewicz odpowiedziała: 

- Jestem radną już 23 lata. Byłam taką radną, która pracowała za złotówkę. Uważaliśmy, że zawsze jesteśmy społecznikami, że pracujemy dla naszych mieszkańców i wcale nie domagam się więcej. Byłam przez 35 lat nauczycielką, to sama pani...

W tym momencie przewodniczący Dariusz Duczek ponownie przerywa wypowiedź radnej:

- Ale, ale radna proszę powiedzieć, czy to jest nieprawda, co powiedziała radna, poprzednia radna. Bo to o to chodzi, żeby zaprzeczyć temu, co się powiedziało.

Radna Heleny Szymkiewicz: 

- Zawsze pracowałam społecznie. Wszystko co robiłam, było społecznie. Nie dorobiłam się niczego, bo to nie jest mój cel w życiu.

Następnie radna przytoczyła swoje motto:

- Z ludźmi i dla ludzi.

 

KBC

Radna Helena Szymkiewicz głosowała przeciwko wysokim podwyżkom diet. Chciała by diety były wypłacane w dotychczasowej wysokości. 

Radna Marzena Gajek głosowała za wysokimi dietami dla siebie i swoich znajomych radnych.

 

Która radna działa w interesie mieszkańców Kętrzyna?

 

PS

Kiedy przewodniczący Duczek nauczy się kultury prowadzenia obrad?

Kiedy przestanie przerywać wypowiedzi radnym?

Co miały oznaczać słowa D. Duczka:

"Bo to o to chodzi, żeby zaprzeczyć temu, co się powiedziało."

 

 

 

 

Spis treści