Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Jakie były trzy najważniejsze wydarzenia w naszej kętrzyńskiej rzeczywistości?

Koronawirus

Niespodziewanie i całkowicie poprzestawiał nasze plany. Te osobiste i te zawodowe. Zmienił nasze życie. Dla każdego z nas najważniejsza stała się obawa o zdrowie.  Swoje i najbliższych. Obawa o przyszłość, bo razem z ograniczeniami, spadły nasze dochody. Co będzie w przyszłości?

Koronawirus minie. Kiedy? 

Referendum

Akcja mieszkańców znalazła poparcie mieszkańców. Ograniczenia związane z koronawirusem przerwały zbieranie podpisów, lecz nie zatrzymały zmian w świadomości mieszkańców. Wszyscy mogli zobaczyć, że zachowanie burmistrza to tylko kontynuacja starego, ukrywana pod płaszczykiem miejskiej propagandy.

Referendum zdarło z burmistrza „nowe szaty król(ik)a”.

Pieniądze

Niedziółka nie poradził sobie z problemami zostawionymi przez poprzednika. Spod płaszczyka miejskiej propagandy wyszły: niewiedza, nieudolność i niepewność. Niedziółka poszukał pieniędzy w kieszeni mieszkańców. Wprowadził jedne z najwyższych w kraju opłat za śmieci. Niesprawiedliwe i źle obliczone.  Zmiana naczelników i prezesów, na kumotrów i obcych, przyspieszyła upadek finansów miejskich.

Rada miejska nie udzieliła burmistrzowi Niedziółce wotum zaufania. Nie poparła podwyżki podatków. Regionalna Izba Obrachunkowa odrzuciła budżet. Niedziółka obniżył dochody i wydatki, co spowodowało konieczność poprawiania budżetu przez miejskich radnych.

Co nam przyniesie nowy, 2021 rok? O tym w części drugiej.

 

 

 

Spis treści