Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Czy   Niedziółka   wyciągnął   wnioski

z nieudzielenia wotum zaufania za 2019?

25 czerwca 2020 r. za wotum głosowało tylko 5 radnych z jego klubu. 14 radnych nie miało do niego zaufania.

Jego wypowiedź po głosowaniu w 2020 r. świadczyła o tym, że nie zrozumiał jak źle postępował. Kilka miesięcy temu zaczął przekonywać, obiecywać i przek..wać i ostrzegać radnych, aby głosowali za wotum zaufania.

Ale dzisiaj sytuacja jest dla niego o wiele gorsza niż w ubiegłym roku.

Nepotyzm i kumoterstwo, w zatrudnianiu na stanowiska, spowodowały złe zarządzanie spółkami i jednostkami miejskimi.

Konflikt prezesa KTBS z częścią załogi spowodował pogorszenie wyników Spółki i podwyżki czynszów dla mieszkańców. Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wykryła poważne nieprawidłowości a prezes musiał zrezygnować. Od kilku miesięcy KTBS nie ma prezesa, co źle wpływa na wyniki Spółki KTBS.

Dyrektor KCK, aktor(?) - niedoszły burmistrz Lidzbarka Warmińskiego celowo lekceważy radnych z komisji kultury. Jego butne wypowiedzi, ironizujące i pouczające, to rzecz niespotykana. Dlaczego radni godzą się na takie postępowanie? Jest butny, bo jego, zatrudnił burmistrz?

W pozostałych spółkach prezesi, bez wymaganej wiedzy lub doświadczenia, doprowadzili do podwyżek opłat dla mieszkańców. Czym więc zakończyły się przedwyborcze obietnice Niedziólki, obietnice walki z kumoterstwem i nepotyzmem? Kumoterstwem i nepotyzmem dla członków komitetu wyborczego AS?

Większość stanowisk prezesów i dyrektorów to obcy mieszkańcy; z Giżycka, Reszla, Olsztyna i innych miejscowości. Co, w przeszłości, burmistrzowi zrobili mieszkańcy Kętrzyna, że teraz na dobrze płatne stanowiska zatrudnia obcych? Gdzie mają szukać pracy zdolni i wykształceni mieszkańcy naszego miasta? Czy mieszkańcy Kętrzyna muszą opłacać wynagrodzenia kumotrów Niedziółki ze swoich opłat i podatków?

Mieszkańców szczególnie zbulwersowała wysoka podwyżka opłat za odpady komunalne. Okazało się, że Niedziółka i jego urzędnicy przedstawili błędne dane. W tabelach zrobili błędy matematyczne. Czy to oznacza, że Niedziółka nie sprawdził co przedstawił radnym a radni głosowali w oparciu o błędne informacje? Do tej pory burmistrz nie wyjaśnił i nie odpowiedział na zarzuty. Po zakończeniu 2020 r. okazało się że kętrzynianie powinni płacić za odpady około 19-22 zł od mieszkańca miesięcznie a płacą aż 28,20 zł. [Link TUTAJ] Dlaczego radni mają się wstydzić, że podwyższali opłaty w oparciu o złe dane i błędy matematyczne zrobione przez burmistrza?

Ciąg dalszy nastąpi...

 

 

 

 

Spis treści