Napisz do nas.
info@bezcenzury.ketrzyn.pl

Media

 

 

 

 

 

 

Początek XXVII Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie rozpoczął się od oceny raportu o stanie gminy Kętrzyn. Po prezentacji burmistrza merytoryczną ocenę raportu przedstawił radny Zbigniew Nowak. Wskazał plusy, minusy oraz to, co burmistrz pominął a powinien ująć w raporcie. To była szczegółowa i najlepsza analiza przedstawiona na tej sesji. Radni którzy popierali burmistrza jak zwykle ograniczyli się do zdawkowych pochwał i podziękowań. Po kilku wystąpieniach innych radnych rozpoczęło się głosowanie.

Doszło do sensacji, ponieważ za wotum zaufania głosowało tylko 5 radnych z klubu AS, popierającego burmistrza. Przeciw głosowało 3 radnych opozycji. 11 radnych z PiS oraz opozycji wstrzymało się od głosu. 2 radnych było nieobecnych. Do uzyskania wotum zaufania wymagane było 11 głosów z 21 radnych. Burmistrz uzyskał tylko 5 głosów z 21 radnych, czyli 24%.

Pierwszy pełny rok działalności burmistrza i już bez wotum zaufania?

Miny burmistrza, po ogłoszeniu wyników głosowania, nie było widać. 

Burmistrz siedział tyłem do kamery.

Zagłosuję przeciw absolutorium dla burmistrza - mówił przy następnym głosowaniu radny Zbigniew Nowak. - Jestem zdecydowanym przeciwnikiem transferu pieniędzy z budżetu samorządu do firm prywatnych. Zwłaszcza jak tych pieniędzy nie ma i się planuje kredyty.

To burmistrz będzie brał kredyt żeby wspomóc jakieś tam media? To jest absolutnie nie do przyjęcia. Chodzi tutaj o Telewizję KTK i prywatne media gazetowe [Tygodnik]. W mojej ocenie samorząd powinien wydawać biuletyn gazetowy i zamieszczać niezbędne informacje z gminy dla mieszkańców i ogłoszenia.

Należy wydawać własne pieniądze, na własne potrzeby, w ramach polityki informacyjnej dla mieszkańców. Wspomaganie i transfer środków publicznych do różnych instytucji prywatnych musi rodzić mój sprzeciw.

Cdn.

 Foto: nagranie z sesji, bip.miastoketrzyn.pl

 

Spis treści